Приведено до присяги нового президента Албанії
Закінчилася політична криза в Албанії. Парламент із четвертої спроби (з п'яти можливих, наданих йому Конституцією) таки обрав главу країни, оскільки правляча Демократична партія та опозиційна Соціалістична партія спромоглися домовитися стосовно компромісної кандидатури. Тож президентом став 50-річний Бамір Топі, який набрав 85 зі 140 голосів депутатів парламенту. Позавчора він був приведений до присяги на п'ятирічний президентський термін. Топі визначив своїми головними завданнями на ці роки здобуття Албанією членства в НАТО та ЄС.
Повернення з Лівії: у виграші всі
Президент Болгарії Георгій Пирванов помилував п'ятьох болгарських медсестер та палестинського лікаря, який цього року також отримав болгарське громадянство, в день їхнього повернення на батьківщину. Не в програші і Лівія, яка засудила цих шістьох осіб спочатку до смертної кари, а потім замінила її на пожиттєве ув'язнення. За акт доброї волі режим Муаммара Каддафі отримає від Брюсселя майже півмільярда доларів та обіцянку нормалізації відносин з ЄС. Уже вчора в Тріполі відбулася зустріч лівійського лідера Муамара Каддафі і президента Франції Ніколя Саркозі, чия дружина Сесілія особисто брала участь у переговорах про звільнення медиків.
Заручники Талібану
Афганські таліби, які минулого тижня викрали 23 громадянина Південної Кореї (18 жінок та п'ятьох чоловіків), постійно змінюють умови їхнього звільнення. Спочатку йшлося про виведення з Афганістану корейського військового контингенту, потім таліби вимагали звільнення з афганських в'язниць своїх соратників, а впродовж останньої доби вони просто вимагають за звільнення корейців високий викуп. Оскільки афганська влада та Південна Корея не бажають виконувати жодна з цих вимог, учора таліби заявили, що починають розстріл заручників групами по кілька чоловік. Раніше вони вже вбили одного з двох захоплених німецьких інженерів, а вчора взяли в заручники ще одного громадянина Німеччини, журналіста за фахом.
Грузія не толерантна до «голубих»
У Тбілісі скасували марш на підтримку толерантності та культурного діалогу, запланований на наступний тиждень, оскільки поширилися чутки, що насправді це буде гей-парад. Проти проведення подібного заходу різко виступив глава Грузинської православної церкви. Врешті-решт від цієї ідеї відмовилися і самі організатори, оскільки вони отримали багато погроз і не сумніваються, що марш закінчиться побиттям його учасників.
Путін «напучує» молодь
Позавчора президент Росії Володимир Путін зустрівся з представниками молодіжного руху «Наші» та інших прокремлівських організацій. Під час розмови в резиденції Завидово він торкнувся питання вимог Великої Британії видати офіцера ФСБ Андрія Лугового, якого Лондон звинуватив у вбивстві російського дисидента Олександра Литвиненка (англійці вказали на можливість задля цього змінити Конституцію Росії, щоб вона уможливила екстрадицію). Бажаючи сподобатися «нашистам», Путін відповів мовою, яка відповідає рівню їхнього розумового розвитку: «Мізки їм потрібно поміняти, а не Конституцію нашу, мізки. І я скажу, чому: тому що те, що вони пропонують, — це явний рудимент колоніального мислення». Президент нагадав молоді, що Росія ніколи не була британською колонією.