Не встигли міліціонери призвичаїти своїх потенційних «клієнтів» до вуличних патрулювань на велосипедах чи конях, як співробітники Машівського райвідділу внутрішніх справ (Полтавська область) «осідлали» ще екзотичніший вид транспорту — гелікоптер. З його допомогою правоохоронці виявляють несанкціоновані посіви снодійного маку та конопель.
Адже ті, хто займається цим незконним і водночас надприбутковим промислом, уже навчилися добре його маскувати. Культивуючи ті ж таки коноплі чи мак на замовлення наркоманів (як правило, заїжджих, оскільки район розташований на своєрідному перехресті залізничних і автомобільних шляхів), такі «селекціонери» зазвичай обсівають заборонені для неконтрольованого вирощування рослини звичайнісінькою кукурудзою, влаштовують підпільні плантації серед високих бур'янів, у лісосмугах або на лісових галявинах. Та й за високий «глухий» паркан до господаря «злачного» подвір'я із міліцейського «бобика» не заглянеш...
А от із гелікоптера такі приховані від стороннього ока посіви — як на долоні... Під час одного з останніх повітряних патрулювань, що здійснюються за ініціативою начальника місцевого райвідділу внутрішніх справ Юрія Рибака, машівські правоохоронці виявили конопляну «грядку» на околиці села Дмитрівки. Приземлившись, одразу знищили більше ста кущів наркосировини. І водночас виконали всі необхідні процесуальні дії як для фіксування криміналу, так і для виявлення та притягнення до відповідальності його «авторів».
Озброєне гвинтокрилом «всевидюще міліцейське око» відчутно сприяє поліпшенню загальних показників боротьби з «розсадниками» наркоти. Скажімо, в цьому році співробітники Машівського райввідділу зафіксували удвічі більше злочинів, пов'язаних із незаконним обігом наркотичних засобів, ніж за аналогічний період минулого. При цьому кошти для недешевих повітряних рейсів тамтешнім правоохоронцям із неба не падають. Власне, і «свого» гелікоптера в них немає — його «позичають» для патрулювань в однієї з місцевих агрофірм. Керівництво останньої усвідомлює: краще допомогти міліції побачити реальні й потенційні злочини, так би мовити, «згори», ніж потім чухати потилицю і споглядати їхні наслідки.