Уперше в історії Індії президентом обрано жінку — 72-річну Пратібху Патіл. Такий вибір 4,5 тисячі депутатів законодавчих зборів різних рівнів. Патіл набрала 66 відсотків голосів і переконливо перемогла свого суперника — 83-річного віце-президента та висуванця Національного демократичного союзу Байрона Сінгха Шекхавата.
«Це перемога народу. Я вдячна всім громадянам Індії: і чоловікам, і жінкам», — заявила після оголошення результатів переможниця. Впродовж останніх днів кампанії противники пані Патіл та більшість індійських ЗМІ вилили на кандидатку безліч бруду, звинувачуючи її в кумівстві, фінансових зловживаннях та в захисті кримінальних злочинців, яких влада під час виборчої кампанії кинула до в'язниць. Прем'єр-міністр Індії змушений був особисто втрутитися і заявити, що всі ці звинувачення є суцільним наклепом.
Під час виборчої кампанії Пратібха повідомила, що життям її вело «божествене провидіння», оскільки давно померлий духовний учитель пророкував, що вона стане лідером нації. А ЗМІ нагадували: 1975 року, коли Пратібха Патіл займала посаду міністра охорони здоров'я Індії, вона заявила, що людей зі спадковими хворобами потрібно стерилізувати.
Патіл на цей час є губернатором північного штату Раджастан. У кандидати в президенти вона потрапила, радше, випадково, коли правляча партія Індійський національний конгрес і їхні молодші партнери по коаліції — комуністи — не зуміли домовитися про єдиного висуванця.
Посада президента в Індії має протокольний характер, оскільки влада належить прем'єр-міністру. Але президент відіграє важливу роль під час політичних криз та як гарант Конституції. Жінки Індії також сподіваються, що пані президент відстоюватиме їхні права жінок та боротиметься з дуже поширеним в Індії насиллям проти жінок у родинах.