У більшості балканських країн температура повітря в денні години впродовж останнього тижня перевищувала 40 градусів за Цельсієм, зазначає агенція «Ассошіейтед пресс». У Греції горять дикі ліси, від яких займаються окремі села. Пожежна служба Греції повідомила вчора, що впродовж останньої доби в країні сталося 115 великих пожеж. З огляду на небезпеку, евакуйовано окремі села, два жіночі монастирі та дитячий табір відпочинку на півдні країни. Палають не лише соснові та кипарисові ліси, а й також оливкові сади та виноградники.
Мешканці столиці Сербії — Белграда — потерпають від постійних перебоїв енергопостачання. У сусідній Хорватії подібні проблеми. У ці дні членів хорватського уряду та інших державних установ можна побачити на роботі у майже пляжних строях, оскільки електроенергії для кондиціонерів не вистачає. У Македонії, де денна температура зашкалює за 40 градусів, уряд запровадив двотижневий надзвичайний стан.
А ЯК У НАС?
Сторічний рекорд
Тим, хто стомився від цього пекла, радимо втішатися тим фактом, що ви є свідками рекордної спеки. Приміром, у середу, 18 червня, в Києві було побито температурний рекорд, що тримався з 1959 року, коли було зафіксовано 33,5 градуса тепла. Тепер же маємо новий «тепловий» показник — плюс 34,3 градуса. А в четвер, як повідомила «УМ» начальник відділу метеопрогнозів Людмила Савченко, стовпчики термометрів піднялися до позначки 36,3, побивши температурний рекорд сторічної давнини — 1903 року, коли було зафіксовано 35 градусів. Утім перевершити найвищий температурний рекорд — 39,4 градуса, що мав місце 30 липня 1936 року, так і не вдалося. А взагалі, каже Людмила Савченко, такої спеки у Києві не було останні двадцять років.
Сьогодні на більшій частині території України утримається спекотна погода з температурою вночі 17—22 градусів тепла, а вдень — 32—37 за Цельсієм. На півдні країни пектиме до плюс 40. Правда, дихатиметься в ці дні все ж легше, адже на півночі та заході країни (у тому числі й постраждалій Львівській області) сьогодні, завтра і в понеділок йтимуть короткочасні дощі, подекуди грози.