Цю новину агентству «Інтерфакс-Україна» повідомив телефоном Імре Марта — комерційний директор компанії MVM Rt, яка постачає закуплену за кордоном електроенергію підприємствам у своїй країні, інформує інтернет-видання ForUm. Офіційною причиною цієї неприємної події є те, що українська сторона запропонувала змінити оператора постачання. Сталося це на Різдво, 24 грудня минулого року. За словами Імре Марта, досі його компанія плідно співпрацювала з підприємством «Укрінтеренерго», згідно з довгостроковими контрактами. «Ми інвестували багато коштів, аби Україна могла підключитися до європейської мережі, так званої UCTE», — зазначив комерційний директор MVM Rt. Він також повідомив: «Наша держава, Угорщина, направила лист містеру Клюєву (віце-прем'єр, який курирує питання ПЕК) з проханням допомогти».
За даними ForUm, Україна в 2003 році збільшила експорт електроенергії порівняно з 2002 роком до 5,156 мільярда кіловат-годин. Зокрема до Угорщини експортувала 3,17 мільярда кіловат-годин. Експорт електроенергії з України здiйснювала державна компанія «Укрінтеренерго». Передноворічний інцидент з угорською стороною — це гірка чарка для українських енергетиків, які недавно прозвітували про успішне втілення програми трансформування свого енергетичного господарства відповідно до вимог Європейської спільноти. Впродовж минулого року було проведено тестування роботи частини української енергетики, зокрема Бурштинської ТЕС (Івано-Франківська, Львівська та Закарпатська області), яка входить до складу ВАТ «Західенерго» й окремо працювала за правилами гри, встановленими у Європі. «Рівень експлуатації, — повідомляється на сайті Міністерства палива та енергетики,— був достатньо високим, отож у кінцевому підсумку європейська комісія, яка зібралась у Львові, дала позитивну оцінку роботі наших енергетиків. Це оцінка позитивної роботи всеукраїнської енергетики ... у першу чергу, ДП НЕК «Укренерго»... можливостей Бурштинського острова у європейській енергетичній системі».
Прикро, що праця численного загону наших енергетиків на користь інтеграції до європейської енергосистеми зійшла нанівець в очах угорських споживачів через комерційну нерозпорядливість української сторони. А втім поки що важко судити, наскільки ця неприємна подія пов'язана з фаховістю управлінських рішень «Укрінтеренерго». Може, вона є наслідком зміни розстановки сил на ринку електроенергетики, що цілком можливо з огляду на наближеність самого пана Клюєва до цього бізнесу. Що ж до якості експортованої електроенергії, то, як випливає зі слів пана Марта, до неї в угорських партнерів немає претензій.