Неймовірно, але в селі Попівка Маньківського району Черкаської області дах спортзалу у тамтешній школі був вкритий ... очеретом. Тому коли від замкнення електропроводки почалася пожежа, горіло, аж іскри стрибали. Вогонь у сільській школі виявила місцева жителька Ніна Гончар, яка мешкає поруч. Аби повідомити пожежників, жінці довелося пробігти півкілометра до найближчого телефону: у наших селах не тільки дах «сучасний», а й зв'язок «мобільний» — береш ноги в руки й біжиш, аж очі вилазять.
У цей час сусіди відрами носили воду, щоб таким чином зупинити вогонь. Впоратися зі стихією такими підручними засобами їм, звісно, не вдалося. Тому коли з Маньківки та Буків прибули пожежники, то у спортзалі вже палав дах і йшлося лише про те, щоб відстояти хоча б школу. Це вдалося, але збитки від пожежі спортивного залу сягнули 15 тисяч гривень — чимало для сільського бюджету. Отакий «подаруночок» зробила до Нового року школярам наша безпросвітна сільська бідність.
Як повідомив «УМ» Костянтин Проценко, помічник начальника Головного управління Міністерства з надзвичайних ситуацій у Черкаській області, за іронією долі в ту мить, коли палахкотів спортивний зал у Попівці, загорілася хата ще в одному селі Маньківського району — у Подібному. Гасити помешкання у цьому населеному пункті були змушені підрозділи вогнеборців з ...Уманського району. Бо в самому Маньківському боєздатних загонiв усього два й ті були задіяні на гасінні спортивного залу в Попівці.
Як не дивно це прозвучить, але така ситуація щодо здатності пожежних підрозділів боротися з вогнем є прогнозованою. Адже недофінансування й, відповідно, скорочення їх кількості та ще економія коштів сільськогосподарськими товариствами й відмова від утримання пожежників у своїх селах призвели до того, що, наприклад, у тому ж Христинівському районі на Черкащині рятувати людей і майно від вогню готові тільки 3 підрозділи, не рахуючи державного у самому райцентрі. У Тальнівському районі таких нараховується більше — шість, але в баках тамтешніх пожежних автомобілів залито всього по 10—15 літрів бензину. З таким запасом далеко не заїдеш.
А колись, у 60-х роках минулого століття, пригадують в обласному управлінні державної пожежної безпеки, на Черкащині в кожному селі була своя пожежна або пристосована для гасіння вогню машина. Скільки років пройшло, а стало не краще, ніби на календарі й не 2004 рік.