Життя на сейсмічному відбійному молотку

18.07.2007
Життя на сейсмічному відбійному молотку

Вулиця Кашiвазакi. Пiд руїнами ще можуть бути люди. (Фото РЕЙТЕР.)

      Рятувальні загони впродовж учорашнього дня під сильним дощем продовжували  розбирати руїни будинків у пошуках вцілілих після страшного землетрусу, який стався в понеділок у центральній частині Японії. О 23.17 того ж дня стався повторний поштовх силою 6,6 бала. Цей другий поштовх найбільше відчувався на сході і півночі країни, але також і в Токіо висотки почали розгойдуватися.

      Станом на вчорашній ранок кількість загиблих зросла до дев'яти осіб, а поранених — щонайменше до 1060, повідомляє «Ассошіейтед пресс».

      Штаб-квартира рятувальної операції знаходиться в портовому місті Кашівазакі на північний захід від Токіо. Це місто найбільше потерпіло від стихії.

      Мер Кашівазакі Хороші Айда повідомив: «Збитки є значно бiльшими, ніж ми очікували». Повністю перетворилися на руїни 342 будинки, а 469 зазнали значних пошкоджень і є аварійно небезпечними. 13 тисяч городян, які втратили дах над головою чи боялися ночувати в своїх домівках, провели ніч на вівторок у спеціально організованих притулках (їх було облаштовано 120 по всьому місту). Учора 50 тис. будинків у районі стихійного лиха залишалися без води, ще десятки тисяч — без електричного струму та газу.

      У Кашівазакі знаходиться найбільша у світі атомна електростанція (має 7 реакторів), на якій внаслідок землетрусу виникла пожежа. Дирекція станції спочатку запевнила населення, що небезпеки радіоактивного забруднення немає. І лише надвечір у понеділок власник АЕС — компанія «Токіо Електрік Пауер Ко. Інк.» — сповістила про витік приблизно 1500 літрів радіоактивної води в Японське море. Міністр економіки, торгівлі та промисловості Японії Акіра Амарі вчора заявив: «Цей інцидент може викликати недовіру населення до ядерної енергетики, тому ми не відновимо роботу АЕС доти, доки не переконаємося в її повній безпечності». Японія, яка не має власних природних джерел енергії, 35 відсотків своїх енергетичних потреб задовольняє за рахунок атомної енергетики. За цим показником вона є другою після Франції, так, на АЕС Японії працюють 55 реакторів.

      Японців дуже непокоїть те, що інформацію про витік радіоактивної води тримали в таємниці впродовж 12 годин, а працівники АЕС лише наступного дня, тобто вчора, виявили, що приблизно 100 завантажених в один із реакторів радіоактивних твелів впали на його дно.

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>