Рятувальні загони впродовж учорашнього дня під сильним дощем продовжували розбирати руїни будинків у пошуках вцілілих після страшного землетрусу, який стався в понеділок у центральній частині Японії. О 23.17 того ж дня стався повторний поштовх силою 6,6 бала. Цей другий поштовх найбільше відчувався на сході і півночі країни, але також і в Токіо висотки почали розгойдуватися.
Станом на вчорашній ранок кількість загиблих зросла до дев'яти осіб, а поранених — щонайменше до 1060, повідомляє «Ассошіейтед пресс».
Штаб-квартира рятувальної операції знаходиться в портовому місті Кашівазакі на північний захід від Токіо. Це місто найбільше потерпіло від стихії.
Мер Кашівазакі Хороші Айда повідомив: «Збитки є значно бiльшими, ніж ми очікували». Повністю перетворилися на руїни 342 будинки, а 469 зазнали значних пошкоджень і є аварійно небезпечними. 13 тисяч городян, які втратили дах над головою чи боялися ночувати в своїх домівках, провели ніч на вівторок у спеціально організованих притулках (їх було облаштовано 120 по всьому місту). Учора 50 тис. будинків у районі стихійного лиха залишалися без води, ще десятки тисяч — без електричного струму та газу.
У Кашівазакі знаходиться найбільша у світі атомна електростанція (має 7 реакторів), на якій внаслідок землетрусу виникла пожежа. Дирекція станції спочатку запевнила населення, що небезпеки радіоактивного забруднення немає. І лише надвечір у понеділок власник АЕС — компанія «Токіо Електрік Пауер Ко. Інк.» — сповістила про витік приблизно 1500 літрів радіоактивної води в Японське море. Міністр економіки, торгівлі та промисловості Японії Акіра Амарі вчора заявив: «Цей інцидент може викликати недовіру населення до ядерної енергетики, тому ми не відновимо роботу АЕС доти, доки не переконаємося в її повній безпечності». Японія, яка не має власних природних джерел енергії, 35 відсотків своїх енергетичних потреб задовольняє за рахунок атомної енергетики. За цим показником вона є другою після Франції, так, на АЕС Японії працюють 55 реакторів.
Японців дуже непокоїть те, що інформацію про витік радіоактивної води тримали в таємниці впродовж 12 годин, а працівники АЕС лише наступного дня, тобто вчора, виявили, що приблизно 100 завантажених в один із реакторів радіоактивних твелів впали на його дно.