Ще 5 липня в Київському СІЗО №13 було задушено громадянина Росії Олега Орлова, проте громадськості стало відомо про це вбивство лише зараз. Ажіотажу навколо події додає те, що пан Орлов фігурував у дуже резонансній справі про контрабанду з України у 2000—2001 роках — крилатих ракет Х-55 до Еритреї, Китаю й Ірану. Більше десятка ракет вивезли за підробленими документами на літаку протягом кількох «ходок».
Слід зазначити, що 60-річний Олег Орлов став четвертою жертвою цієї контрабандної історії: інші троє учасників нахабної оборудки, а отже, i свідків, загинули за дивних обставин раніше. Йдеться про керівника «Укрспецекспорту» Валерія Малєва (загинув у автокатастрофі в 2002 році), гендиректора компанії S. H. Heritage Holding Ltd австралійця Хайдера Сарфраза (загинув на початку 2004 року, катаючись на квадроциклі) та українського бізнесмена Сергія Петрова (загинув у 2004 році від вибуху у власному авто). «УМ» уже писала про обставини депортації Орлова в Україну з Чехії в лютому 2005 року: тоді СБУ заборонила будь-які контакти з підозрюваним, запровадивши жорсткі заходи безпеки, адже в чеській в'язниці на підозрюваного було здійснено замах.
Саме ця обставина дає експертам підстави припустити, що Орлова було вбито в «Лук'янівці» на замовлення. Втім, за попередньою версією правоохоронців, контра-бандиста вбили на грунті особистої неприязні. За даними правозахисної організації «Міжнародна ліга захисту прав громадян України», вбивство було здійснено в палаті медичної частини СІЗО, де Олег Орлов знаходився разом iз двома ув'язненими, визнаними експертизою неосудними. Як розповідає правозахисник Едуард Багіров, один із неосудих, 32-річний Дмитро Кулешов, уночі розірвав свою майку, скрутив з неї щось на зразок мотузки і задушив сплячого Орлова.
«УМ» вдалося зв'язатися з керівником Держдепартаменту з питань виконання покарань Василем Кощинцем, який повідомив, що обставини інциденту наразі розслідують як слідчі прокуратури, так i міліції. «Хворих, тобто визнаних неосудними, осіб, які знаходилися в палаті разом із Орловим, уже розвели по камерах, з ними працюють слідчі, — каже пан Кощинець. — Водночас хочу наголосити, що Лук'янівське СІЗО вкрай переповнене, окрему камеру для окремого підсудного надати неможливо».
Він додав, що Київське облуправління Держдепартаменту проводить власне службове розслідування. «За результатами розслідування винні посадовці СІЗО №13 обов'язково будуть покарані!» — наголосив «УМ» пан Кощинець.