Палата представників Конгресу США 223 голосами проти 201 проголосувала за виведення більшої частини американських військ з Іраку до 1 квітня 2008 року. В резолюції також міститься заклик до Пентагону розпочати виведення контингенту впродовж чотирьох найближчих місяців.
Раніше президент Джордж Буш висловлював намір накласти вето на будь-який законопроект, яким визначається графік та точна дата виходу з Іраку. Палата ж представників, де після осінніх виборів минулого року переважають демократи, сподівається, що сенат, де також є демократична більшість, підтримає її рішення.
Конгресмени проголосували за виведення американських військ з Іраку та вказали конкретну дату його завершення вже втретє. Одна з попередніх резолюцій не пройшла голосування в сенаті, а іншу президент Буш ветував. Нинішньою постановою передбачено, що в Іраку залишиться невеликий американський контингент, завданням якого буде навчання іракських військовослужбовців та здійснення операцій проти бойовиків. Напередодні голосування в Конгресі адміністрація США представила звіт, у якому міститься висновок, що уряд Іраку наразі не досяг переконливих успіхів у напрямках політичної, військової та економічної реформи. До речі, сам Джордж Буш відкинув зроблений у звіті свого офісу висновок, що терористична організація «Аль-Каїда» зараз настільки ж сильна, як і до початку «війни з тероризмом», ініційованої Бушем.
Спікер палати представників, член Демократичної партії Ненсі Мелосі заявила, що на підставі звіту можна зробити цілком очевидний висновок: «Навіть Білий дім не може стверджувати, що (внаслідок військової присутності США в Іраку) досягнуто значного прогресу». «Ми чекаємо занадто довго», — додала вона.
Газета «Нью-Йорк таймс» учора зазначила у своїй редакційній статті: «Ще ніколи з часів В'єтнамської війни законодавча та виконавча гілки влади не боролися так жорстоко з бажанням президента як головнокомандувача армії продовжувати непопулярну в народі війну».