Попри багатолюдну акцію протесту під стінами столичної мерії (близько тисячі прихильників блоків Леоніда Черновецького, Юлії Тимошенко і Віталія Кличка знову вимагали припинити незаконну забудову міста), Київрада в четвер працювала в поті чола. Що й не дивно, адже популiстськi рiшення перед виборами — це вже класика. А от дослухатися до побажань киян пiсля перемоги на виборах навряд чи хто буде. Упродовж дня було ухвалено низку важливих для столиці рішень. Зокрема, під час одного з останніх напередодні сезону відпусток засідань Київради стало відомо, що...
...до кінця року хліб не подорожчає
Гривня і десять копійок за батон та гривня шістдесят за буханець «Українського» — такі ціни збережуться на прилавках столичних магазинів до 2008 року. Мораторій на подорожчання продукту №1, а також на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги ухвалили депутати Київради. Як пояснюють київські обранці, це рішення було прийняте «з метою запобігання загострення суспільної напруги серед населення міста».
...у забудовників відібрали землю
Вчора «УМ» повідомляла, що на вимогу мешканцiв вулиці Березняківської, відмінено видачу земельної ділянки під забудову компанії «Кроун» (там наприкінці червня найманці жорстоко побили мешканців, які намагалися завадити будівництву багатоповерхівки). Якщо «Кроун» відмовиться розірвати договір на оренду землі, міська влада має намір позиватися до суду. А заодно «під сокиру» потрапили ще вісім раніше ухвалених рішень про забудову. Як повідомляють «Українські новини», зокрема, скасовано рішення від 2002—2005 років про передачу під забудову ділянок по вулицях Білоруській, 36-А, Березняківській, 4-А, на Дарницькому бульварі, 1-3, на перетині проспектів Правди й Радянської України, на Лісовому проспекті, 21-А, на Лісовому проспекті, 31, на проспекті Возз'єднання, 1-г та на бульварі Гашека. Усі ці рішення були винесені через протести жителів навколишніх будинків.
...на Центр штучного запліднення вже є гроші
Щоб прискорити введення в дію Київського центру репродуктивної та перинатальної медицини (тут допомагатимуть народити дитину безплідним парам), Київрада виділила 2,5 мільйона. Це допоможе ввести в експлуатацію центр уже в цьому році. Крім цього, депутати міськради дозволили збільшити штат майбутнього медзакладу на 24 посади (9 лікарів, 6 фахівців з неповною вищою медичною освітою та 7 молодших медсестер). Цей центр відкриється на базі четвертого пологового будинку столиці. Бездітним київським жінкам тут безкоштовно проводитимуть штучне запліднення. А таких пар у столиці, за офіційними даними, мешкає 1691.
...маршрутки не зупинятимуться біля кожного стовпа
Фiксованi зупинки мають бути відповідним чином обладнані, а водії таксомоторів — висаджувати пасажирів лише тут, а не «біля аптеки» або «перед світлофором». Крім того, гонок — хто перший домчить до зупинки — тепер теж на вулицях столиці не буде: депутати обмежили граничну швидкість руху громадського транспорту до 50 км/год. А в центрі, згідно з ухваленим документом, відтепер їздитимуть лише автобуси великої місткості. Головне, аби цих правил перевізники дотримувалися, бо, приміром, рішення про заборону брати стоячих пасажирів існує давно. Але ніхто його не виконує...
А ТИМ ЧАСОМ...
Містобудівна рада Києва підтримала пропозицію побудувати на вулиці Макарівській у Шевченківському районі столиці Всесвітній центр лемківської культури.
Згідно з проектом, у цьому Центрі буде збудовано церкву в лемківському стилі, а поряд — житлово-офісний комплекс з готелем та паркінгом для авто. Тут розташуються школа мистецтв для дітей і Музей історії лемківської культури. Оскільки територія центру розташована на схилі, всі його об'єкти будуть розміщені на терасах, на яких створять штучний водоспад.