Багатьох мешканців Полтавщини приголомшила надто своєрідна «виховна година», яку влаштували у розташованому в селі Олефірівка Миргородського району дитячому оздоровчому таборі «Миргородський» співробітники тамтешнього міськрайвідділу внутрішніх справ. Останні офіційно стежать за порядком і охороняють спокій учнів Градизької школи-інтернату, котрі зараз там відпочивають. Тож 10 липня о шістнадцятій годині на чергування заступили двоє інспекторів взводу патрульної служби. Їхнім головним завданням, як і зазвичай, було підтримання порядку на дискотеці, що починалася близько дев'ятнадцятої години. На той час частина дітей повернулася з річки і стояла в коридорі спального корпусу.
Саме там, за свідченням очевидців, працівники міліції почали безпідставні словесні образи підлітків, а двох із них покликали до своєї кімнати. Через кілька хвилин хлопчаки вибігли звідти й поскаржилися ровесникам на те, що їх побили міліціонери. На захист скривджених зголосилися дев'ятеро підлітків — і за якусь мить між ними та правоохоронцями почалося з'ясування стосунків на підвищених тонах. При цьому патрульні міліціонери зателефонували на мобільники чотирьом своїм колегам, які також несли службу з охорони порядку в таборі, але в той час саме відпочивали. Їх фактично покликали на допомогу. Тож через півгодини ще троє інспекторів патрульної служби та помічник дільничного були на місці конфлікту. Один із прибульців ударив по обличчю хлопця-підлітка та у присутності дітей словами образив жінку-виховательку.
Після офіційної скарги керівника табору такі зухвалі дії співробітників міліції не залишилися непоміченими. До честі правоохоронців, вони не стали «відбілювати» своїх. Навпаки, як повідомив учора кореспондентові «України молодої» начальник Центру громадських зв'язків УМВС України в Полтавській області Юрій Сулаєв, за особистим розпорядженням начальника обласної міліції Михайла Вершняка призвідники конфлікту вже позбулися не лише своїх посад. Трьох згаданих правоохоронців, які фактично провокували бійку та займалися рукоприкладством, взагалі звільнено з міліції. Ще двоє їхніх безпосередніх керівників — старший інспектор з організації діяльності патрульної служби групи охорони громадського порядку та начальник відділення дільничних інспекторів міліції Миргородського міськрайвідділу внутрішніх справ також звільнені з займаних посад. Інші троє учасників брутального з'ясування стосунків iз дітьми та в. о. начальника міськрайвідділу попереджені про неповну посадову відповідність. Своє обурення з приводу згаданих вище дій міліції вже публічно висловив і голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Асадчев, зазначивши при цьому, що обов'язково підготує окреме звернення з цього приводу до прокуратури. Як повідомила вчора кореспонденту «УМ» прес-секретар прокурора області Людмила Канцібер, зараз прокуратура Миргородського району проводить перевірку всіх фактів і обставин інциденту в дитячому оздоровчому таборі, її хід контролює прокуратура області.