Коли не так давно Департамент Міністерства внутрішніх справ України відзняв цикл телепередач про роботу правоохоронців, мета якого була донести до пересічного громадянина месидж «Міліція — не ворог», а структура, покликана захищати права українців, кореспондент «УМ» висловив тоді зауваження речнику МВС Костянтину Стогнію, що для нормального співіснування громадян і правоохоронців необхідно почати з профілактичної роботи в першу чергу серед особового складу саме Міністерства внутрішніх справ. У відповідь почув, що така робота триває. Однак, схоже, темпи її явно повільні.
11 липня працівники Києво-Святошинського райвідділу міліції пересувалися на приватному автомобілі без будь-яких розпізнавальних службових знаків. Побачивши попереду рейсовий автобус «ЛАЗ», який, як вирішили міліціонери, здійснив на дорозі небезпечний маневр, вони вирішили зупинити його. Це вдалося зробити лише з третього разу, перегородивши автобусу дорогу, чому передувало маленьке зіткнення з ним. Після цього між працівниками МВС і водієм виникла перепалка, яка переросла у бійку. Сутичка закінчилася тим, що міліціонери зірвали з «ЛАЗу» номерний знак, сіли в авто й поїхали у невідомому напрямку.
Якими будуть висновки службового розслідування, що наразі триває, — покаже час. Однак сумніватися в його об'єктивності доводиться вже зараз. По-перше, обидва правоохоронці не були при виконанні своїх службових обов'язків, відтак узагалі не мали права втручатися у дорожній рух, тим паче перегородивши дорогу автобусу й наражаючи на небезпеку пасажирів. По-друге, пускати в хід кулаки — однозначно, метод, далекий від закону, а тим паче — зривати номерний знак і зникати у невідомому напрямку, що переходить всякі межі. І кому, як не міліціонерам, це знати. Відтак і встановлені попередні обставини інциденту, до речі, патрулем із того ж таки Києво-Святошинського райвідділу, в яких ідеться про побиті вікна у двох транспортних засобах (цікаво, як це вдалося зробити, якщо легковик зник з місця сутички), викликають сумніви щодо об'єктивності.
Наразі ж проводиться перевірка серед особового складу Києво-Святошинського райвідділу. Водночас розслідуванням справи і збором матеріалів займається оперативно-слідча група цього ж таки РВ МВС, тобто колеги тих, хто, по-суті, чинив свавілля. Начальник прес-служби ЦГЗ МВС у Київській області Микола Жукович повідомив «УМ» наступне: «Іде збір матеріалів, оскільки покази свідків надто різні. Після його завершення справу буде передано до прокуратури, яка винесе рішення, порушувати кримінальну справу чи ні».
Водночас на засіданні колегії МВС України його керівництво зазначало, що пріоритетом для роботи міліціонерів є дотримання прав людини — щось дуже схоже на запевнення Костянтина Стогнія про роботу з особовим складом, яка, очевидно, не тішить вражаючими результатами.
А ТИМ ЧАСОМ...
У Комсомольську на Полтавщині буде встановлено пам'ятник інспекторові ДАІ. Про це журналістам повідомив скульптор пам'ятника Олег Рябо з посиланням на відповідне рішення органів виконавчої влади міста. Колоритна скульптура огрядного інспектора уже готова і стоїть у майстерні художника. Щоправда, вже там на «інспектора» було здійснено напад. Пан Рябо каже, що «28 червня ввечері в майстерню проникли невідомі й спробували розбити пам'ятник. Однак це їм не вдалося, тому що скульптура виготовлена з міцного каменю». Зараз пан Рябо звернувся із заявою в міліцію із проханням розслідувати подію й не виключив, що «хуліганами» можуть виявитися колеги скульптурного «даішника»-інспектора.