Видаватимуть цей спеціальний знак, так званий стікер, під час укладання угоди про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників автівок.
«Новий знак потрібен для того, щоб уникати безпідставного зупинення транспорту, адже наша держава є не настільки поліцейською», — розповідає президент Моторного (транспортного) страхового бюро України Володимир Романишин. За його словами, інспектори ДАІ, здалеку побачивши вказаний на стікері рік закінчення дії поліса, не зупинятимуть машини. «Це полегшить роботу працівникам Державтоінспекції», — впевнений пан Володимир.
Цей яскраво-жовтий талон автовласник має закріпити у правому верхньому кутку лобового скла своєї машини. На лицьовому боці вказуватиметься серія та номер знака, термін дії поліса і знака, а також серія та номер поліса, до якого видано знак. Крім того, обрамлюють талон чотири відривні «бокси», на яких вказано різні роки. Відповідно, має залишитися лише той з них, який вказує на рік закінчення дії страхового поліса. Решту смужок треба буде «ліквідувати». На зворотній частині містяться дані про страхову компанію (її найменування та реквізити, номери телефонів консультаційних центрів та аварійних служб) та дата видачі знака з підписом представника компанії-страховика.
За словами Володимира Романишина, новий знак є бланком суворої звітності, тому буде контролюватися і працівниками ДАІ, і самими страховиками. Що не кажи, а про захист талона його «батьки» добре подбали: він виготовлений на спеціальному папері з використанням особливих засобів друку, дизайну, фарб тощо. Багаторівневу захищеність стікера вдалося перевірити й кореспонденту «УМ»: дійсно, якщо дивитися крізь спеціальний прилад, серія та номер знака світяться яскравою фарбою, а на самому талоні проступає візерунок.
«Знак — це лише підтвердження того, що власник автомобіля має страховий поліс, — наголошує Володимир Романишин. — Працівники ДАІ будуть карати автомобілістів не за відсутність «стікера», а за відсутність страхового поліса». Штраф становить від 8 грн. 50 коп. до 17 грн. За два останні місяці на відсутності полісів попалися триста тисяч наших співвітчизників.