Свій мега-успішний марафон блакитними екранами СРСР ця кумедна парочка розпочала 1 січня 1969 року. Саме тоді відбулася прем'єра першого випуску багатосерійної історії про Зайця, який постійно втікає від хулігана Вовка. На цій погоні, сповненій кумедних пригод і доброзичливих жартів, виросло не одне покоління людей. Перші глядачі мультика вже мають своїх онуків... Незважаючи на шалену популярність цього мульту, серіал неодноразово поривалися припинити. Реальна загроза над «Ну, постривай!» нависла після смерті актора Анатолія Папанова, який озвучував Вовка. Але команда, що працювала над цим серіалом, вирішила знайти вихід із ситуації і не позбавляти малечу еліксиру гарного настрою, що називається «Ну, постривай!». Знайшли робочі записи Анатолія Папанова, коли той озвучував попередні серії, якісь чернетки, записи анекдотів, що їх актор розповідав у перервах... Так у середині 90-х з'явилися 17-та та 18-та серії мультфільму.
Режисер перших 18 серій — народний артист Росії Вячеслав Котьоночкін. У 1988 році Вовк та Заєць принесли Котьоночкіну Державну премію СРСР, до речі, навіть книгу мемуарів знаменитий режисер назвав «Ну, Котьоночкін, постривай!».
Після смерті батька 19-й епізод знімав уже його син Олексій. Вовка у цьому та наступному випусках озвучив відомий пародист Ігор Христенко, Заєць заговорив голосом актриси Ольги Звєрєвої. У нових серіях звучить музика «Машини часу».
Але свої подальші творчі планів Котьоночкін із Вовком та Зайцем не пов'язує. Художник вважає, що образ Вовка-хулігана, прихильника Висоцького та Beatles, який розробляли понад тридцять років тому, сьогодні безнадійно застарів. Хоча сталевою категоричністю ці заяви Олексій Котьоночкін не супроводжує. Зокрема, він не виключає, що коли з'явиться цікава пропозиція щодо «Ну, постривай!», то, можливо, відгукнеться на неї. А ще Котьоночкін працює над повнометражним мультфільмом «Ну, постривай!».
Ірина ІЛЬЧЕНКО.