Одеська облпрокуратура порушила кримінальну справу за фактом розкрадання держмайна в особливо великих обсягах. Як встановлено попереднім слідством, заявив на нараді в облдержадміністрації керівник Одещини Іван Плачков, керівництво ВАТ «Авіакомпанії «Одеські авіалінії» продало з аукціону 15 травня за сміховинну ціну — 30 855 гривень — Болградський військовий аеродром. Той самий, яким донедавна користувалася аеромобільна дивізія. Внаслідок допущених махінацій з боку керівництва ТОВ «Альянс-2007» і державної виконавчої служби Малиновського райуправління юстиції Одеси, численні об'єкти аеродрому уже стали власністю ТОВ «Альянс-2007», зареєстрованого в Миколаївській області. І лише втручання облпрокуратури — на продані об'єкти аеродрому накладено судовий арешт — зупинило завершення чергової багатомільйонної оборудки місцевих ділків та чиновництва.
Офіційним приводом для продажу послужило те, згідно з документами аукціону, що керівництву ВАТ «Авіакомпанії «Одеські авіалінії» забракло коштів для погашення заборгованості із зарплатнi своїм працівникам. «І якби після продажу аеродрому справді була виплачена заборгованість із заробітної плати, заради чого нібито збували багатомільйонний майновий комплекс, — наголосив пан Плачков, — то оборудка, може, й вдалася б, як траплялося раніше». Але 27 червня, коли представники ТОВ «Альянс-2007» представилися новими власниками аеродрому, підняла шум група депутатів Болградської райради: «Нас пограбовано!» І 27 червня сесія звернулася до прокуратури з проханням — перевірити законність відчуження цивільною компанією аеродрому Міноборони України. Після цього й почали з'ясовувати, яким чином майно, що перебувало у власності Фонду держмайна України, стало предметом купівлі-продажу, і на якій підставі голова правління ТОВ «Одеські авіалінії» Володимир Колосов, діючи в супрязі iз заступником начальника відділу виконавчої служби Малиновського райуправління юстиції Одеси паном Ткаченком, ініціював аукціон. Адже офіційні документи про організацію відкритих торгів з продажу будівельних матеріалів та акт про результати проведеного аукціону підписували саме чиновники управління юстиції.
І нарешті — які саме об'єкти були продані за вартістю старого автомобіля? У переліку — стернова і злітно-посадочна смуги протяжністю 2200 метрів, 11 майданчиків для маневрування і стоянки літаків, які будувалися для аеродрому десантної дивізії. Особливу цінність, на думку фахівців, представляють стернова і злітно-посадочна смуги, розраховані на прийом великовантажних військових літаків. Про справжню їхню вартість можна судити хоча б з того, що їх було побудовано з 13 тисяч бетонних плит особливої стійкості, а вартість кожної, звісно ж, більше тисячі гривень...
9 липня слідчий прокуратури Одеської області затримав начальника Малиновського райуправління юстиції Одеси, а ще раніше затримано заступника начальника відділу виконавчої служби цього управління. Їм висунуто звинуваченння за ознаками ст. 364 і 366 ч.2 Кримінального Кодексу України — фальсифікація документів і зловживання службовим становищем. До відповідальності, вірогідно, буде притягнуто ще низку осіб, причетних до цієї скандальної оборудки.