У Черкасах здійснено спробу звільнити керівника обласного управління лісового господарства Анатолія Карпука. З відповідним наказом Державного комітету лісового господарства України минулої п'ятниці до Черкас приїхали його представники. Вони хотіли представити колективу черкаських лісівників нового керівника — Станіслава Овчаренка, який свого часу працював заступником черкаського мера, і недавнього депутата ВР V скликання Володимира Олійника, але до приміщення управління їх не пустили представники Черкаської обласної організації «Наша Україна».
«Звільнення начальника Черкаського облуправління лісового господарства — це зачистка регіону від керівників-«нашоукраїнців», адже Анатолій Карпук є представником нашої партії і водночас депутатом облради. Переконаний, що наші опоненти активно готуються до фінансування майбутніх виборів і з допомогою своїх людей планують «дерибанити» черкаський ліс. Цього ми не дозволимо», — сказав «УМ» керівник виконкому Черкаської організації «Нашої України» Володимир Столярчук. За його словами, Державний комітет лісового господарства України, не пред'явивши абсолютно ніяких звинувачень начальнику Черкаського обласного управління лісового господарства, видав два накази про призначення Станіслава Овчаренка першим заступником і про виконання ним обов'язків начальника управління. Ситуацію, що склалася, пан Столярчук назвав конфліктом повноважень, які перебирають на себе центральні органи виконавчої влади. Адже кадрові призначення в регіонах мають здійснюватися за погодженням з органами місцевого самоврядування, чого не було зроблено.
«Прикладом того, як Партія регіонів розставляє своїх людей на керівних посадах в областях, є рейдерська атака на Черкаське управління лісового господарства. І , на мою думку, тут не обійшлося без втручання депутата V скликання Володимира Олійника, який зрадив БЮТ і нині є фактично одним із керівників виборчого штабу Партії регіонів на Черкащині. Анатолій Карпук у нашій області є одним iз найкращих господарників, і таких людей ми будемо відстоювати», — зазначає депутат Черкаської облради від БЮТ Любов Майборода.
Суть конфлікту, який виник, пояснив пресі і сам начальник Черкаського управління лісового господарства Анатолій Карпук. За його словами, починаючи з вересня 2006 року — дня призначення на посаду голови Держкомлісгоспу України Віктора Сівця — на Черкащині розпочався системний тиск на керівників підприємств лісових господарств і на нього особисто. Але коріння цього конфлікту сягає, каже пан Карпук, ще 2005 року. «Ще не будучи працівником Держкомлісгоспу, Віктор Сівець очолював комерційну фірму «Апогей», яка займається переробкою деревини. Тоді на моє ім'я за його підписом прийшов лист з пропозицією про співпрацю. Наші економісти та головні спеціалісти розглянули ті пропозиції і з'ясували, що запропоновані нам ціни є у 1,5—2 рази нижчими від ринкових: різниця складала 100 доларів за 1 кубометр. Тому я написав лист-відмову і попросив переглянути запропоновані ціни», — розповідає «УМ» Анатолій Карпук. За його словами, вже коли пан Сівець став заступником голови Держкомітету і відповідав за переробку, це підсилило його бажання поставити на коліна підприємства лісового господарства Черкащини. Але йому було знову аргументовано відмовлено про це в письмовій формі, заявили і керівники черкаських лісгоспів. У вересні 2006 року, зазначає Анатолій Карпук, після призначення головою Держкомлісгоспу Віктора Сівця, в Черкаське облуправління лісового господарства з перевіркою прибула комісія із 30 осіб, котра не виявила жодного факту порушень. А в травні виходить постанова Кабміну, а потім і наказ голови Держкомлісгоспу про ліквідацію обласних управлінь лісового господарства і утворення обласних управлінь лісового та мисливського господарства. «Тобто в структурі та штатному розкладі управління нічого не міняється, а просто йде зачистка неугодних керівників з метою поставити на їхнє місце своїх людей. Я вважаю, що за цим стоїть велике бажання «дерибанити» лісові ресурси і землі державного лісового фонду Черкащини, чого досі ми з усіх сил старалися не допустити. Це викликало великий супротив у керівництва Держкомлісгоспу та деяких депутатів ВР V скликання», — наголошує пан Карпук.
«Порушено ст. 36 Закону України «Про державні місцеві адміністрації», оскільки при спробі звільнення Анатолія Карпука не було враховано думки керівників Черкащини, адже ще в червні голова обладміністрації Олександр Черевко, у зв'язку з ліквідацією управління лісового господарства, відправляв подання до Держкомлісгоспу з наведенням показників за десять років роботи управління, про призначення Анатолія Карпука, та цього там не «помітили». То ж до вирішення конфлікту ми будемо стояти на території обласного управління лісового господарства», — підсумовує керівник виконавчого комітету Черкаської обласної організації «Нашої України» Володимир Столярчук.
До речі, не так давно на Черкащині, без зайвого шуму, звільнили ректора Черкаського інституту пожежної безпеки Миколу Шкарабуру, який є заступником голови обласної організації «Нашої України».