Простий завідувач кафедри Волинського державного університету ім. Лесі Українки зумів зібрати на своїх депозитних рахунках 110 тисяч гривень. Можна було б порадіти за людину, якби не одне «але». Як встановили співробітники Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України, цей викладач щонайменше 43 рази вимагав та отримував хабарі розміром від 100 до 700 гривень. Гроші приносили студенти за успішне складання заліків та іспитів, захист дипломних робіт тощо.
Самого хабарника зловили на гарячому. Оперативники виявили в кабінеті у завідувача кафедри 2500 гривень та 110 євро. Гроші як предмет злочину було вилучено, а на шість банківських рахунків, де обвинувачений зберігав свої кошти, накладено арешт.
Хабарника було затримано згідно зі статтею 115 Кримінально-процесуального кодексу України та засуджено до 5 років позбавлення волі (з відстрочкою виконання на 3 роки). Звинувачений не має права також займатися викладацькою діяльністю і обіймати адміністративно-господарські й організаційно-розпорядчі посади у навчальних закладах 3 роки.
Загалом же цього року МВС затримало майже 2 тисячі хабарників. Згідно з даними «Газети по-київськи», це майже 5 відсотків від усіх торговців оцінками та дипломами. Причому, найчастіше беруть хабарі ректори, завкафедрами, декани та викладачі ВНЗ. А «ловлять на гарячому» лише дрібну рибку - викладачів, інколи деканів чи завідувачів кафедр. І майже ніколи - ректорів вузів.
Обсяг «тіньового ринку освіти» в Україні не встановлено. Тим часом, на думку експертів з ЮНЕСКО, щорічний обсяг хабарів у російських ВНЗ складає майже півмільярда доларів.