Українські лікарі з мобільного госпіталю нашого МінНС відзначили новорічно-різдвяні свята у Бамі Ісламської республіки Іран — у це зруйноване землетрусом вщент місто вони прибули ще 29 грудня. Правда, святкувати таки не довелося: вже о 5 годині ранку після прибуття лікарі та обслуговуючий персонал розгорнули мобільний госпіталь і взялися за роботу. Після катастрофічного землетрусу смерть тут прийшла у кожну родину, кожен втратив під час стихійного лиха своїх рідних. Рятувальники згадують, як один із батьків, реєструючи смерть своєї дитини, не міг назвати її імені по батькові — настільки був великим його шок. Руйнування міста просто катастрофічне — знищено більш ніж 80 відсотків усіх будівель, за офіційними даними, загинуло більше 35 тисяч осіб, десятки тисяч поранених.
Перші постраждалі почали надходити до наших лікарів ще під час розгортання госпіталю — містом поповзли чутки про те, що українські лікарі мають великий досвід роботи у подібних умовах у Туреччині та Індії. А 30 грудня о 9 годині госпіталь почав активну роботу. Поблизу приймального відділення вишикувалася черга. Тільки в перший день було прийнято 127 потерпілих, 21 особу госпіталізували, трьох пацієнтів прооперували. А у ніч з 30 на 31 народилося дві дівчинки. Прикметно, що в український госпіталь iз перших днів почали звертатися хворі з інших лікувальних закладів. «Пізно ввечері 5 ciчня у педіатричне відділення привезли маленьку дитину з опіками 2-3 ступеня, — згадує працівник прес-служби МінНС Анатолій Лисенко, що є безпосереднім свідком роботи українських лікарів у Бамі. — Під час землетрусу його ошпарило окропом. Батьки малюка зверталися до кількох медичних закладів, але всюди їм відповідали, що в «польових» умовах надати допомогу хворій дитині неможливо. В українському госпіталі малюку допомогли, і батьки довго не могли повірити, що це абсолютно безкоштовно». Надходять до госпіталю і постраждалі-щасливчики: так, днями до українських лікарів привезли чоловіка, що перебував під завалами понад 11(!) діб. У нього медики виявили двосторонню пневмонію, бронхіт і зневоднення організму. Проте лікарі певні: жити буде.
Працюють наші медики й уночі — багато хворих приїжджають саме в цей час, бо певні, що черга буде меншою. Багато потерпілих їдуть за 150—200 кілометрів, аби лікуватися саме в українських лікарів. До речі, американський та іорданський мобільні госпіталі, що діяли в Бамі, згорнули свою роботу ще 4 грудня.
Щодня до українських лікарів звертаються за консультацією місцеві фахівці, постійно відвідують офіційні делегації, журналісти з усього світу. Мегді Карубі від імені іранського населення звернувся зі словами подяки до українців, що допомогають потерпілим під час землетрусу, а в їх особі — і до усього українського народу за співчуття та своєчасну допомогу.
За словами командира зведеного загону МінНС України генерал-майора Володимира Ващенка, український госпіталь уже прийняв більш ніж дві тисячі постраждалих, з них майже 500 дітей. На стаціонарному лікуванні станом на 8 січня перебувало 208 осіб, з них 72 були доставлені у важкому стані. Українські лікарі провели 70 операцій і прийняли 8 пологів. Слід відзначити, що звертається багато хворих iз дітьми і вагітних жінок. Працівники педіатричного та гінекологічного відділень госпіталю працюють практично без сну. А на Різдво в українському госпіталі народилося троє малюків: дві дівчинки і хлопчик.