Рахункова палата звинуватила Міністерство фінансів України і «Ощадбанк» у неефективному погашенні заборгованості по знецінених радянських грошових вкладах. За результатами аудита боргових операцій і звітності про держборг за минулий рік колегія Рахункової палати дійшла висновку, що використання коштів Державного бюджету, передбачених для погашення цієї заборгованості, у порівнянні з 2005 роком значно погіршилася.
Так, із передбачених на ці цілі минулоріч 1,6 млрд. гривень невикористаними у Держбюджеті залишилося понад 800 мільйонів. Тобто 50 відсоткiв. Завдяки такій «економії» більш, як 2 мільйони наших громадян не отримали гарантовані державою компенсаційні виплати.
Таким чином, головне фінансове управління Кабміну не дотрималося вимог 95 статті Конституції і 23 статті Бюджетного кодексу, повідомили у прес-службі Рахункової палати.
Фахівці палати назвали основні причини такої ситуації: насамперед це відсутність автоматизованої системи реєстру вкладників (на організацію якого неодноразово виділялися кошти), несвоєчасну підготовку відповідних нормативних документів, необгрунтовані зміни до бюджетного розпису фінансів та неритмічне фінансування.
Усе це відбувається на тлі постійного звітування Мінфіну про перевиконання надходжень до всіх рівнів бюджету. Тоді як за десять років, з початку виголошення державою гарантії щодо погашення знецінених вкладів, із визначеної і затвердженої суми 131, 96 млрд. гривень було виплачено лише 3, 6 млрд., тобто три відсотки! А якщо взяти до уваги сумну статистику зменшення кількості населення в Україні, то постає питання: скільки людей так і не дочекалися хоча б будь-якої компенсації за чесно зароблені гроші? Звичайно, очолюване Миколою Азаровим Міністерство фінансів переймається більш глобальними питаннями, але хто подбає про людей?