Про це вчора повідомив міністр освіти Станіслав Ніколаєнко під час прес-конференції, що відбулася в приміщенні Національного авіаційного університету. Міністерство внутрішніх справ створило робочу групу, яку очолив полковник міліції Віталій Горбачевський. Основне завдання цієї групи - протидія корупційним схемам, або, як повідомила прес-служба МВС, «неділових відносин працівників ВНЗ з абітурієнтами і їхніми батьками». Члени робочої групи проведуть профілактичні бесіди з представниками приймальних комісій, а також будуть присутні у фойє навчальних закладів під час проведення вступних іспитів. Горбачевський нещодавно повідомив пресу про те, що склад приймальних комісій вирішено оновити не менш ніж на третину, а до їхньої роботи обов'язково будуть залучати працівників інших навчальних закладів, представників депутатського корпусу та громадськості. У приймальних комісіях не буде людей, чиї діти вступають до цього навчального закладу. За тим, щоб на території навчальних закладів під час іспитів не було випадкових людей, також слідкуватимуть представники МВС.
Про порушення, помічені під час вступних іспитів, можна буде повідомити міліціонера або зателефонувати в Міносвіти на «гарячу лінію».
Телефон «гарячої лінії» в Міносвіти вже працює. Абітурієнти ВНЗ та їхні батьки можуть телефонувати за номером: 486-13-16, абітурієнти професійно-технічних навчальних закладів можуть звертатися за тел.: 486-16-57 з 9 до 18 години.
За словами Ніколаєнка, до МОН уже надійшло близько 300 звернень-дзвінків. Більшість вступників та їхніх батьків телефонують для того, щоб проконсультуватися з тих чи інших правових питань щодо вступу. Дехто повідомляв, що у нього при вступі до ВНЗ вимагали хабар. Проте, за словами міністра освіти, коли людину просять назвати своє прізвище та прізвище того, хто пропонував хабар за «вступні послуги», людина кладе слухавку.
Ніколаєнко вкотре підтвердив, що кожен ВНЗ просто зобов'язаний приймати результати зовнішнього оцінювання, так звані сертифікати. Міністр розповів, що у деяких вступних комісіях відмовлялися приймати копії сертифікатів.
Усі вступні іспити Міносвіти радить проводити у письмовому вигляді: для того, щоб кожен абітурієнт міг перевірити правильність отриманої оцінки в апеляційній комісії.
Харківський національний економічний університет, Львівський університет ім. Івана Франка доручають провести вступні випробування регіональним центрам оцінювання якості освіти.
Як розповів Ніколаєнко, цього року здійснюється набір на 145 тис. бакалаврів, 5 тис. магістрів за держзамовленням і ще 75-80 тисяч можуть вступити в технікуми на держзамовлення. Якщо врахувати, що всього цього року закінчили школу 448 тисяч хлопців та дівчат, то вступити на держбюджет зможе приблизно половина випускників (230 тисяч), решта ж 218 тисяч випускників мають вступати на платне відділення або відразу іти працювати.