Потужний резонанс викликала на Чернігівщині звістка про те, що голова облдержадміністрації Микола Лаврик, призначений на цю посаду Президентом Ющенком 12 грудня 2005 року, подав у відставку. Це сталося за три дні до 55-річного ювілею «губернатора», після отримання ним повідомлення, що в область їде комісія з секретаріату Президента України для вивчення соціально-економічної та суспільно-політичної ситуації.
У заяві Миколи Лаврика на ім'я Президента Віктора Ющенка написано: «Прошу прийняти мою відставку у зв'язку з неможливістю далі виконувати свої обов'язки», повідомила прес-служба обладміністрації. А в місцевих ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що до складу комісії входять дві відомі на Чернігівщині постаті - екс-голова ОДА Микола Бутко, якого чутки пророчать у «губернаторське» крісло, та декан історичного факультету педуніверситету Володимир Коваленко. Обидва на минулих виборах до обласної ради входили до першої десятки Партії промисловців і підприємців. Микола Лаврик, нагадаємо, після переходу Кінаха до «коаліції» публічно вийшов із Партії промисловців і підприємців і вступив до НСНУ.
Лідер «Нашої України» В'ячеслав Кириленко, який 28 червня перебував у Чернігові, під час прес-конференції позитивно відгукнувся про діяльність Миколи Лаврика як на Чернігівщині, так і на Сумщині і сказав, що здивований тим, що секретаріат Президента послав комісію перевіряти ситуацію в Чернігівській області.
А вже 29 червня зібралася позачергова сесія обласної ради. У виступах депутати різних політичних сил наголошували, що не розуміють поспiшностi комісії, яка приїхала працювати на Чернігівщину у вихідні дні, а вже 2 липня повинна доповісти голові секретаріату про результати перевірки соціально-економічної і суспільно-економічної ситуації, яка склалася на Чернігівщині. Після бурхливого обговорення рада 58 голосами із 60 проголосувала за звернення до Президента Віктора Ющенка і Прем'єр-міністра Віктора Януковича із проханням відхилити відставку Миколи Лаврика.
А вже 2 липня прес-служба Чернігівської облдержадміністації офіційно повідомила про те, що «робоча група» з Києва, яка протягом трьох днів працювала в області, винесла загальний позитивний висновок щодо економічного та соціального розвитку області. Чи вплине цей позитивний відгук на позицію вищого керівництва держави і чи змінить Микола Лаврик своє рішення, стане відомо найближчим часом.