Надзвичайна ситуація в Каневі Черкаської області закрутилася у п'ятницю, коли до центральної районної лікарні почали привозити працівників ВП «Птахофабрика Миронівська» ВАТ «Миронівський хлібопродукт», котрі є жителями десяти навколишніх сіл. Того дня було госпіталізовано 27 людей, які скаржилися на різке підвищення температури, слабкість, пониження тиску, нудоту, головний біль та пронос і розповідали, що усі вони обідали в їдальні рідного підприємства омлетом та котлетами зі свинини. Та тільки звернення до лікарів нових хворих тривало і наступного дня: з тими ж симптомами вже в суботу до 12 години дня до райлікарні привезли ще 42 особи. У неділю ця цифра зросла до 72, тож довелося шукати додаткові ліжка. Усім госпіталізованим було поставлено діагноз - захворювання на гостру кишкову інфекцію (за попередніми даними - сальмонельоз). Перебіг хвороби у всіх хворих лікарі кваліфікували як середньої важкості.
Як повідомили «УМ» в прес-службі Головного управління МНС у Черкаській області, оскільки загалом в їдальні птахофабрики тим омлетом смакували 500 осіб та у зв'язку з тим, що кількість хворих зростала, тож ситуацію під свій контроль взяло Міністерство з питань надзвичайних ситуацій, а в суботу до Канева вилетів «надзвичайний» міністр Нестор Шуфрич та його заступник Віталій Бут. У Каневі вони провели, за участю начальника Головного управління МНС у Черкаській області Віктора Гвоздя, начальника управління з питань надзвичайних ситуацій Черкаської облдержадміністрації Олександра Криворучка, заступника міністра охорони здоров'я, голів Канівської райради та райдержадміністрації, головного державного санітарного лікаря області термінову нараду з розслідування факту масового отруєння людей у їдальні птахофабрики. Тоді ж було призупинено експлуатацію їдальні птахофабрики.
«Нині в Канівській центральній районній лікарні перебуває 74 працівники птахофабрики, котрі проходять лікування безкоштовно», - зазначає головний державний санітарний лікар Черкащини Віталій Самотуга. «Стан хворих оцінюється, як задовільний», - додає головний лікар Канівської райлікарні Олександр Моргун.
На сьогодні усі потерпілі та персонал їдальні лабораторно обстежені, в Каневі проводяться бактеріологічні дослідження об'єктів довкілля та здійснюється комплекс протиепідемічних заходів. А головне, що кількість хворих на сальмонельоз не зростає. Курс же лікування хворих триватиме тиждень.
Водночас «УМ» поцікавилася, чи могли заражені яйця з птахофабрики потрапити в продаж. Як запевнив нас головний санітарний лікар міста Канева Анатолій Плаха, цього не могло статися, оскільки підприємство їх не виробляло і не продавало. А в своїй їдальні птахофабрика використовувала яйця, які вибраковували перед тим, як потрапити до інкубатора. Самі ж яйця птахофабрика закуповує в селі Мирне Київської області.