На 12 мільйонів людей
може скоротитися населення України через 18 років, тобто на 24%. Такі дані оприлюднив у своєму звіті Світовий банк. Демографічна ситуація в Україні є найгіршою серед країн Східної Європи та колишнього СРСР. Нагадаємо, що наші фахівці прогнозували скорочення населення України до 35 мільйонів до 2050 року. Але міжнародні експерти вважають, що таке стрімке демографічне падіння може відбутися вже до 2025 року.
До 20 тис. осіб
планується збільшити кількість працівників ДАІ , повідомив начальник Центру безпеки дорожнього руху Департаменту ДАІ Василь Зайченко. Це на 5 тисяч «даїшникiв» бiльше, нiж зараз.
Відповідна постанова вже перебуває на розгляді в Кабміні. А реформу ДАІ, яка передбачала скорочення чисельності інспекторів, визнано неефективною.
Понад 15 тисяч гектарiв
землі було самовільно зайнято торік у Криму. Про це повідомляє Кримська спілка з питань боротьби із земельними самозахопленнями «Антизахват». Торік на півострові було складено більш як тисячу протоколів у зв'язку із захопленнями землі, винесено більше тисячі постанов про накладення штрафу на загальну суму 115 тисяч гривень.
13 тисяч міліціонерів
охоронятимуть громадський порядок в Україні впродовж чотирьох днів святкування Дня Конституції, повідомив заступник міністра внутрішніх справ Василь Фатхутдінов. Очікується, що з нагоди річниці Конституції в країні відбудеться 630 масових заходів, найбільша їх кількість планується в Києві, Дніпропетровській, Одеській і Полтавській областях та в Криму.
70 родовищ
планує виставити на аукціони цього року Мінприроди. Від їх продажу міністерство має намір виручити 150 мільйонів гривень. До речі, частка корисних копалин на душу населення у Україні є в 2,4 раза більшою, ніж у будь-якій іншій країні Європи.
50,4% українців,
опитаних Українським центром економічних і політичних досліджень ім. Разумкова, хочуть вступу України до Європейського Союзу. При цьому лише 28,7% респондентів висловились проти вступу України до ЄС, а 20,9% не змогли відповісти.
21 метр квадратний
зелених насаджень припадає в Києві на кожного мешканця. Навіть зараз українська столиця залишається одним із найзеленіших міст Європи. Приміром, у Берліні на одного жителя припадає лише 10 кв. м зелені, в Нью-Йорку — 6,7 кв. м, у Лондоні — 12 кв. м, у Москві — 14,2 кв. м, у Ризі — 9 кв. м.
Лише 15-20% пасажирів
приміських потягів оплачують проїзд. Про це повідомив представник «Укрзалізниці» Олександр Гудков. Він додав, що більше половини приміських пасажирів є пільговиками, решта — «зайці». За 5 місяців поточного року доходи залізниці від приміських перевезень становили 85,2 млн. гривень, а експлуатаційні витрати — 644,1 млн. гривень.
У 2,5 раза
переповнені ялтинські пляжі. Як повідомив міський голова Ялти Сергій Брайко, зараз у Ялті відпочивають до 8 тисяч курортників, тоді як за санітарними нормами комунальні пляжі розраховані на 3,5 тисячі відпочиваючих.
2 вертольоти
для санітарної авіації планує придбати МНС до 2008 року. За словами міністра із надзвичайних ситуацій Нестора Шуфрича, один iз них буде базуватися в Харкові, а другий — у Києві.