Колишній шахтар Михайло Микерін був страшенно здивований, коли його позов до управління Пенсійного фонду України міста Краснодона, написаний українською мовою, відхилили, порадивши написати його... державною мовою. Бідний шахтар, який вимагає від Пенсійного фонду виплатити йому чесно відпрацьовану свого часу й так і не отриману нині пенсію (у сумі 7 тисяч 270 грн.), несподівано опинився у центрі мовного скандалу.
На форумі інтернет-видань новину про те, що в Луганську українську мову начебто вже не визнають державною, жваво взялися обговорювати як українофоби, так і патріоти. Одні були в захваті від сміливості «антихохляцьких» виступів луганчан, інші — обурені таким відвертим нахабством.
Як виявилося, проблема полягає не так у ставленні працівників Краснодонського міськрайсуду до державної мови, як у звичайній неуважності. «Ми всі справи проводимо державною, українською, мовою, — розповіла «УМ» у телефонній розмові голова Краснодонського суду Наталя Булавіна. — Звісно, якщо людина не розуміє української, то ми приймаємо і російськомовні заяви. Я загалом проти того, щоб відхиляти позови».
На запитання, як же так сталося, що позов пенсіонера Микеріна було відхилено, суддя сказала, що це була технічна помилка. «Цю заяву приймав молодий суддя, не додивився: тим більше що у нас саме тоді світла не було», — пояснила пані Булавіна. Вона також завірила, що позов Микеріна до Пенсійного фонду буде розглянуто вже на початку липня.
Можна лише здогадуватися, скільки б морочили чоловіка з його «неправильним» позовом у суді, якби не всюдисущі журналісти та не скандал, який може зіпсувати репутацію суду.