Tрадиційно випускні вечори проходили у школах. Цього ж року 448 тисяч одинадцятикласників отримають у рідних навчальних закладах атестати зрілості, а потім розійдуться святкувати «перший день дорослого життя» у ресторани, нічні клуби чи звичайні їдальні, де влаштовувати «п'янки-гулянки» не заборонили.
Як розповів «УМ» директор Львівської агенцiї з організації святкових заходів Валентин Гіряков, практично всі ресторани та так звані «колиби» у Львові на 27-29 червня заброньовані випускниками. За його словами, одинадцятикласники збирали від 50 до 100 у.о. з кожного «на все про все», тобто на ресторан, послуги органiзаторiв (100—300 у.о.), фото- і відеозйомку та подібне.
Як правило, вечеря в ресторані коштує від 100 грн. на людину. Валентин Гіряков додає, що батьки заради економії та пристойності замовляли спиртне лише для себе, а для «дітей» — щось на зразок дитячого шампанського. Через те, що оренда ресторанного залу коштує немало, батьки та вчителі найчастіше бронювали ресторанні зали не на всю ніч, а на кілька годин.
У київському нічному клубі «Хамелеон» випускна вечірка коштувала би від 150 грн. на людину. Крім дискотеки та фуршету, випускники можуть замовити тут модний міський вид розваги. Адміністратор нічного клубу Катерина розповіла, що часто вчителі та батьки не орієнтуються, де найкраще і не надто дорого відпочити молоді, тому й платять за місце в їдальні близько 100 доларів на людину.
Традиційними місцями зустрічі світанку у Львові є Високий Замок, у Києві — схили Дніпра, Володимирська гірка; у Полтаві — Біла альтанка, з якої видно панораму міста; у Миколаєві — береги Південного Бугу.
Охорону всіх міст України на 26—30 червня буде посилено. Адже не секрет, що не зовсім тверезі молоді дівчатка та хлопці можуть провокувати небезпечні ситуації. Як розповів «УМ» начальник Центру громадських зв'язків київської міліції Володимир Поліщук, під час проведення випускних вечорів усю нiч працюватимуть спеціальні патрулі.