На узбережжі Азовського моря, між запорізькими селами Степанівка-1 та Новокостянтинівка, виявлено велику кількість замореної риби. Основна причина її загибелі — аномально висока температура води, що призводить до зменшення концентрації кисню.
Це вже третій випадок масової загибелі бичка на Азові. Нагадаємо, що внаслідок першого замору в Азовському морі загинуло близько 50 тонн риби. Тодi «мерці» на узбережжі витіснили відпочивальників з пляжів Бердянської коси. Не минуло і двох тижнів, як за 250—300 метрів від берега знову «зависли» косяки напівсонної риби! Перший заступник бердянського мера Петро Гончарук терміново зініціював засідання міської комісії з надзвичайних ситуацій. Бо ж пляжі ще не вивітрилися від смороду, а тут — «спроба №2»! Комунальники, до того ж, заявили, що пляжі більше не прибиратимуть, позаяк їм не оплатили вивезення «дебютної партії мертв'яка» (це пан Гончарук пояснив відсутністю відповідної статті в бюджеті).
Потрібен черговий меліоративний вилов риби, наполягали представники майже всіх, з рибінспекцією включно, служб. Вони навіть озвучили точну дату нового замору — 22 червня (як бачимо, не «вгадали» всього на пару днів). «Жодних підстав квапитися», — опонували «радикалам» екологи, за якими, до речі, вирішальне слово. Петро Гончарук застеріг: за умови повторного виносу бичків на берег прибирати його будуть не міські комунальні служби, а спеціалізовані — ті, що не діють на випередження ситуації. Не оптимізує державна екологічна інспекція механізм прийняття рішень і вдруге прогавить «моменто море» — їй, мовляв, і лопату в руки!
Якщо на пляжах Бердянської коси знову лежатимуть не відпочивальники, а бички, то за компенсацією збитків місто-курорт звернеться до суду. Є й така засторога у листі, відправленому на ім'я «екологічного» міністра Василя Джарти.