15 топ-менеджерів ТРК «Київ» разом із вже колишнім виконуючим обов'язки директора Дмитром Харитоновим заявили, що залишають телеканал через незгоду з політикою мера Черновецького. Керівник дирекції з маркетингу телекомпанії «Київ» Вікторія Волонтирець пояснила «УМ», що наразі будь-яких коментарів ТРК не дає, оскільки це «суперечить діловій етиці». А ось екс-керівник Дмитро Харитонов пояснив своє звільнення небажанням бути причетним до крадіжки телекомпанії у киян. За його словами, нині відбувається спроба перекласти медіа-ресурс у приватну кишеню, адже однією з нових ініціатив скандального міського голови столиці стала пропозиція приватизувати ТРК «Київ».
Як розповів Дмитро Харитонов «УМ», після його призначення постало головне завдання — повна реорганізація телеканалу і його вихід на конкурентоспроможний рівень. Однак згодом стало зрозуміло, що медіа-ресурс прагнуть повністю поставити на службу Леоніду Черновецькому, управляючи ним у ручному режимі. За його словами, інколи справа доходила до парадоксу. «Коли я з командою журналістів-телевізійників із провідних телеканалів прийшов на ТРК «Київ», ми поставили дві умови, необхідні для ефективного функціонування каналу. По-перше, ми попросили пристойне фінансування, хоча б у розмірі 30 тисяч доларів на перші декілька місяців, адже це нормальні ринкові умови праці. По-друге, вимагали повного невтручання у реорганізацію. Всі ці умови були порушені. Натомість нам заявили, що прийде якийсь приватний акціонер, але не сказали, хто він. Усе це робилося для того, аби нашими руками підняти рейтинг телеканалу, а потім поставити на службу людям, близьким до певних кіл. У нас була домовленість, що протягом короткого часу наша команда виведе телеканал на 1-ше місце рейтингу в столиці. Для цього ми напрацювали пілотні проекти, змінили режим виходу новин, що, переконаний, дало б грандіозні результати. До речі, на момент нашого звільнення «Київ» перемістився з 15-го на 8-ме місце, а загалом по Україні його рейтинг значно зріс, що означає ефективність нашої роботи. Однак у мене є інформація, що його продадуть уже в найближчі півтора місяці і ТРК «Київ» почне працювати як виборчий ресурс на одного кандидата і його силу. Яку саме — здогадатися неважко».
14 червня з ініціативи міського голови для цього був створений «Київський медіа холдинг», 51% акцій якого, за пропозицією Черновецького і підтримки цього рішення лояльною до мера більшістю, у Київраді вирішили залишити у власності міста. Решту ж планують передати в руки приватного інвестора. Можна припустити, що ним стане ще якийсь кум, сват чи брат голови КМДА. «Причина ж таких кроків є очевидною, — розповів «УМ» народний депутат України V скликання Андрій Шевченко. — Вже давно відомо, що Черновецький занесений до списку ворогів преси. Ми всі мали нагоду пересвідчитися у його ставленні до свободи слова, побачити, як мер створив пропагандистську медіа-групу, котра працює не на інтереси громади, а винятково на нього. Це стосується усіх столичних муніципальних засобів масової інформації, починаючи від газет «Хрещатик» і «Вечірній Київ» і закінчуючи телеканалом «Київ». Єдиним виходом із цієї ситуації є роздержавлення преси і створення суспільного мовлення».
Іншим аспектом, який підтверджує слова Андрія Шевченка, є призначення на керівні посади згаданих медіа-ресурсів виконуючих обов'язки. Приміром, новий керівник ТРК «Київ» — відомий своїми «темниками» під час президентської кампанії 2004 року Дмитро Джангіров — теж працюватиме з приставкою в. о. Депутат Киїради від фракції БЮТ Олександр Бригинець переконаний, що Леонід Черновецький, незважаючи на «кишенькову» більшість, не виноситиме питання про його затвердження, як цього вимагає законодавство, на Київраду, адже тоді керівники можуть стати неслухняними. «Насправді, на перший погляд, парадоксальна ситуація, коли всіма без винятку столичними муніципальними ЗМІ керують люди з приставкою в. о., не така вже й дивна, — пояснив пан Бригинець «УМ». — Це робиться для того, аби керувати засобами масової інформації в ручному режимі. Тільки у газеті «Вечірній Київ» за останній час змінилося п'ять керівників. Бо всі виконуючі обов'язки є у підвішеному стані — пішов проти мера — звільняй крісло наступному в. о. Підтвердженням цьому є і конкурсна комісія, яка існує при КМДА і членом якої я є. Там наш мер має теж свою більшість: із 32 тільки п'ять в опозиції до нього, тобто він міг би запросто провести будь-яку лояльну до нього кандидатуру. Однак жодного разу на розгляд комісії нікого не подавали, бо це не вигідно Черновецькому. Йому значно зручніше призначати і самостійно звільняти виконуючих обов'язки».