Від 5 січня цього року в усіх 115 аеропортах США, що здійснюють міжнародні перевезення, та в 14 головних морських портах почала діяти програма безпеки US-VISIT. Відтепер усі іноземці, за деякими винятками, що завітають до Сполучених Штатів, повинні пройти так званий біометричний контроль: зробити миттєве цифрове фото і відсканувати відбитки вказівних пальців. «Після 11 вересня ми повинні бути пильними щодо можливих актів тероризму» — презентував нову програму секретар департаменту Внутрішньої безпеки Том Рідж. За попередніми підрахунками, 23 мільйони осіб з країн, де вимагається віза на в'їзд до США, змушені будуть пройти новий електронний контроль. Винятком стануть 28 країн, переважно європейських, а також Японія та Австралія. Своє незадоволення нерівними вимогами вже висловила Бразилія: там заявили, що американці також повинні «здавати» відбитки пальців та свої фото, якщо хочуть потрапити до їхньої країни.
Очікується, що до кінця року подібна процедура здійснюватиметься і при виїзді з країни. Дехто впевнений, що електронна ідентифікація призведе до затримки рейсів. Проте представники департаменту переконують, що по-перше, процедура не займатиме більше 15 секунд на особу, а по-друге, біометричні дані буцімто «захистять гостей США, позбавивши можливості комусь іншому скористатись документами та посвідченнями особи приїжджаючих у разі викрадення документів». «Ці дані зберігатимуться у повній безпеці, і доступ до них матимуть лише уповноважені посадові особи та вибрані правоохоронні органи за конкретної потреби», — йдеться в офіційному повідомленні посольства США в Україні.
Електронне сканування в американському посольстві у Києві запровадять аж у червні цього року. Чи вплине нововведення на вартість консульських послуг, в амбасаді достеменно не знають. «Зміни щодо консульських зборів регулярно розглядає Конгрес США», — повідомили «УМ» у прес-службі посольства і додали, що нічого не чули про черговий перегляд «такси». Варто зазначити, що за останні півтора року вартість американської візи для українських громадян зросла більше ніж удвічі. Останнє подорожчання сталося у серпні 2003 року, коли вартість усіх віз зросла до 108 доларів.