Не такий страшний західняк, як його малюють «дони»

09.01.2004

      Важко пригадати, коли ще на пероні Івано-Франківського залізничного вокзалу було так гамірно від російської мови, як під вечір 5 січня. Хіба що в далекі перед- і післявоєнні роки, коли з першим і другим приходом «совітів» на Галичину прибували ешелони з сім'ями військовослужбовців та енкаведистів. Але цього разу прикарпатці, котрі зустрічали спецпотяг Донецьк — Івано-Франківськ, сприймали російську мову з розумінням і доброзичливо, адже до них у гості на різдвяні свята завдяки старанням блоку Віктора Ющенка «Наша Україна» приїхало півтисячі юних донеччан.

      «Передусім ми запросили їх для того, аби вони ознайомилися з нашими різдвяними традиціями, — сказав у розмові з кореспондентом «УМ» мер Івано-Франківська, голова обласного штабу «Нашої України» Зіновій Шкутяк. — Але найголовніше — зблизити та на рівні народної довіри поєднати схід і захід. Не декларативно, а налагодженням реальних зв'язків. Приїзд п'ятиста дітей з різних районів Донеччини — це і є приклад реальності, бо житимуть вони в сім'ях наших краян, спілкуватимуться зі своїми прикарпатськими ровесниками і все бачитимуть на власні очі.

      Окрім участі у різдвяній вечері, колядках та вертепах, гості з шахтарського краю побували в засніжених Карпатах, ознайомилися з цікавими об'єктами архітектурної, історичної та культурної спадщини, оглянули експонати музею Степана Бандери в його рідному селі Старий Угринів.

      Враженнями від перебування на Івано-Франківщині з «УМ» поділилася керівник донецької дитячої делегації, заступник голови штабу Донецької обласної організації «Нашої України» Ліля Руроєва:

      — Для мене і переважної більшості наших дітей, котрі сюди приїхали, все було вперше: і знайомство з Івано-Франківськом, і святкування Різдва, і зустрічі з дуже гостинними, добрими галичанами. У нас на Донеччині основне зимове свято — новорічне, а таких, як тут, різдвяних обрядів і традицій, на жаль, немає.

      — Вам сподобалося?

      — Дуже. Я зустрічала святвечір у школі №1. Враження — незабутні. Хочу подякувати особисто панові Зіновію Шкутяку і всім, хто організував для нас таке захоплююче свято, за дуже теплий і щирий прийом.

      — Івано-Франківська міська влада зустріла вас не так, як донецька — Віктора Ющенка?

      — Тут нічого й порівнювати — це земля і небо.

      — Коли донецькі діти повернуться додому, то, напевне, розкажуть своїм рідним і знайомим, що західні українці не такі страшні, як їх намагаються зобразити недоброзичливці з пропрезидентського оточення.

      — Звичайно, замість злих поглядів і погроз на нашу адресу, чим дехто лякав на Донбасі, ми побачили теплі посмішки і виняткову гостинність. Знаєте, деяким нашим дітям, котрі хотіли сюди приїхати, заборонили це зробити директори окремих шкіл та представники влади. Люди в нас бояться висловлювати свої думки, якщо вони не збігаються з генеральною лінією Партії регіонів. Такі реалії.

      — Додому ви також повертаєтеся спецпотягом?

      — Ми від'їжджаємо в п'ятницю, 9 січня. Але дуже хочеться побувати на Прикарпатті ще й на Великдень.

  • «Як тебе не любити, Києве мій!»

    Щорічно в останній тиждень травня жителі столиці святкують День міста. Свято чекатиме буквально на кожному кроці y центрі міста, адже цього року програма заходів нараховує 35 різних художніх, культурно-освітніх і спортивних подій. >>

  • Кровна залежність

    У жінки, яку покусали собаки в Миколаєві, медики діагностували гостру крововтрату і хронічний сепсис, який є прямою загрозою для життя. Їй терміново потрібно кілька сеансів переливання крові. Лікарі просять усіх небайдужих городян надати допомогу і здати кров. Нагадаємо, потерпілій через отримані травми ампутували праву руку. >>

  • «По-моєму, чувак, нас кинули»

    Невідомий нещодавно виманив майже 40 тисяч грн. за уявне пальне у 67-річного фермера із Золочівського району Львівщини. З цього приводу ошуканий чоловік звернувся в поліцію. >>

  • Конвеєр репресій

    Учора в Сімферополі й Алупці окупованого Криму відбулися чергові обшуки у будинках кримських татар. За словами адвоката Еміля Курбедінова, у більшості випадків, затриманих людей у масовому порядку відвозять до так званого «Центру «Е» у місто Сімферополь (центр боротьби з екстремізмом при МВС Росії). >>

  • «Херсон» наснився

    У ватажка терористичної «ДНР» Олександра Захарченка вочевидь сталося сезонне психічне загострення. Інакше, як пояснити його чергове словоблуддя: мовляв, бойовики «можуть претендувати на Херсонську область й інші населені пункти». >>