У Верховній Раді оголошено перерву
Після ранкових голосувань щодо програми діяльності уряду та законопроекту про пропорційну виборчу систему відбулося екстрене засідання фракції “Наша Україна”. >>
«Макс Грюндiк Клiнiк» у мiстечку Бюль.
«Насправді ідея провідати Кучму на відпочинку в Баден-Бадені належить... самому Кучмі. На останній своїй прес-конференції у грудні 2003 він повідомив про намір святкувати Новий рік у чужих краях. І при цьому необачно кинув: «Так що запрошую у гості!». Але «гостей» гарант зустрів... поліцейськими. Їх викликала охорона українського Президента — після спроб «УП» дізнатися про перебування делегації з Києва в одному з місцевих готелів. Німецькі правоохоронці, перевіривши всі документи, відпустили зі словами: «Ви вільні у вільній країні. Ви можете іти будь-куди, але бажано не в той готель, де перебуває українська VIP-персона. Інакше вони знову викличуть поліцію».
У ці дні в Баден-Бадені значно холодніше і набагато більше снігу, ніж у Києві. Всі вважають, що Кучма відпочиває на цьому найпопулярнішому курорті російськомовної публіки. Але шукати його в цьому місті — дарма гаяти час. Переконатися у тому, що Кучми немає у Баден-Бадені, зайняло півдня. Пошуки українського Президента в німецькій провінції виглядали просто: знаходиш п’ятизірковий готель у Баден-Бадені, заходиш до фойє і починаєш розмову з адміністратором: «Доброго дня, чи немає у вас групи гостей з України, я друг Сергія Льовочкіна і маю залишити повідомлення для нього». Вигадати історію про дружбу з першим помічником Президента Кучми довелося з безвиході. Адже якщо в кожному готелі питати просто в лоб про Кучму, це могло б викликати підозри, тож треба було видавати себе за знайомого когось із його делегації. Обійшовши всі п’ятизіркові готелі Баден-Бадена, отримуєш два висновки. По-перше, в цьому місті ніхто не чув прізвище не тільки Льовочкіна, а й Медведчука, Кучми чи Пінчука. А по-друге, на питання, які існують ще п’ятизіркові готелі поблизу, всі в один голос кажуть: «Спробуйте пошукати вашого друга у «Бюлерхьое».
Український Президент живе подалі від людських очей: у горах, на висоті 800 метрів над рівнем моря, у готельному комплексі, який складається з палац-готелю «Бюлерхьое» і приватної лікарні «Макс Грюндіг Клінік». Місце, де перебуває зараз Кучма, територіально відноситься до містечка Бюль. Але і до нього, і до Баден-Бадена хвилин 20 треба їхати засніженими гірськими дорогами.
Просто під «Бюлерхьое» і «Макс Грюндіг Клінік» є автобусна зупинка. Проте гості цих закладів не звикли користуватися громадським транспортом. Готель пропонує доставку клієнтів лімузином або вертольотом.
«Чи правда, що цей готель найдорожчий у Баден-Бадені?» — питаю в редакції головної місцевої газети Badisches Tagblatt. «Ні, «Бюлерхьое» — один із найдорожчих у Німеччині». «Ми відразу здогадалися, що Кучма житиме в «Бюлерхьое», — каже журналіст Дітер Клінк із Badisches Tagblatt. «Там зупиняються всі президенти. Наприклад, Ясир Арафат і Хосні Мубарак, президент Єгипту. Скоро до нас приїздить Генсек ООН Кофі Аннан. Він теж, найпевніше, житиме там».
«Бюлерхьое» — не просто 5 зірок. Він входить до мережі The Leading Hotels of the World («Найкращі готелі світу»), які зазвичай приймають перших осіб держави. Апартаменти у шварцвальдському «Бюлерхьое», де зараз мешкає Кучма, коштують від 650 до 1410 євро на добу.
Додаткові послуги у «Бюлерхьое» — масажі, ванни, маски, манікюр — радують своїми назвами. «День жіночої краси» — 330 євро. «Два дні краси де-люкс» — 880 євро. «Сім днів розслаблення» — 1999 євро плюс 210 євро доплати за одномісний номер. За однією кам’яною стіною з «Бюлерхьое» міститься приватна лікарня — «Макс Грюндіг Клінік», заснована місцевим промисловцем, ім’я якого увічнено в назві. Концепція закладу — створити у клієнта враження, що він перебуває в першокласному готелі. Ніч у найкращих апартаментах клініки коштує 2150 євро. Основні напрями лікарні — профілактика, терапевтична первинна допомога і реабілітаційно-відновне лікування після операцій. Цей третій профіль клініки і привів у Шварцвальд Кучму, який два місяці тому несподівано ліг під операційний ніж.
Про те, чи проходить Л. Д., крім медичного обстеження, ще й якийсь курс лікування у німецькому шпиталі, дізнатися неможливо— «Бюлерхьое» та «Макс Грюндіг Клінік» — закриті від сторонніх очей заклади. І не тільки тому, що розташовані на віддалі від цивілізації, — персонал відмовляється повідомляти будь-яку інформацію про своїх клієнтів.
У готелі та клініці не підтверджують інформацію про наявність Кучми серед приїжджих. «Я можу лише сказати, що зараз у нас є клієнти України, але це все, про що я можу повідомити», — сказала «УП» чергова в «Макс Грюндіг Клінік». У «Бюлерхьое» також не відкрили жодного гостя з України. Черговий на столі реєстрації пояснив, що в комп’ютері готелю не вказано прізвища українців, бо всі вони — «гості містера Бакая». Це була ключова помилка законспірованого персоналу, для яких слово «Бакай» нічого не значить. За словами адміністратора «Бюлерхьое», низка номерів готелю були зарезервовані на це прізвище. Якщо хто забув, то так звати колишнього керівника «Нафтогазу України», колишнього без 5 хвилин обвинуваченого по кримінальній справі з розкрадання у нафтогазововій монополії, нинішнього керівника Державного управління справами — закритого підрозділу Адміністрації Президента, що займається облаштуванням побуту і відпочинку перших осіб держави.
Може, Бакай «запросив» Кучму у «Бюлерхьое» як екс-бізнесмен і заплатить за українського Президента з власної кишені? Але тоді виникає питання — чим віддячить Кучма за царський відпочинок? У таких країнах, як Німеччина, це називається словом «корупція». Другий варіант не кращий: можливо, Кучма відпочиває за власні гроші, а прикривається Бакаєм, щоб зберігати своє перебування у секреті. Але одна ніч у «Бюлерхьое» дорівнює місячній зарплаті глави Української держави... А можливо, Бакай зарезервував на себе кімнати готелю просто для зручності, а розплатиться він за рахунок Державного управління справами, тобто бюджету України? Якщо так, то чи не занадто дорогий відпочинок Кучми сплачують громадяни України?
І якби ж тільки одного Кучми! У «Бюлерхьое» разом з усією родиною Президента перебуває, наприклад, міністр охорони здоров’я Андрій Підаєв. Живе в розкішному готелі й сам Ігор Бакай (чим він може допомогти здоров’ю Кучми?) та навіть друзі родини Кучми — подружжя Засух: «губернатор» Київської області Анатолій Засуха і його дружина-депутат Тетяна.
Установити ж повний перелік «гостей містера Бакая» у шварцвальдському готелі «Українській правді» не вдалося. Як, утім, і взяти коментар у Кучми щодо його бажання втретє стати Президентом. Представник охорони Кучми через німецького поліцейського передав, що кореспондента «УП» більше не пускатимуть на територію «Бюлерхьое» та «Макс Грюндіг Клінік».
За матеріалом www.pravda.com.ua
Після ранкових голосувань щодо програми діяльності уряду та законопроекту про пропорційну виборчу систему відбулося екстрене засідання фракції “Наша Україна”. >>
Доки український парламент, попри майданні обіцянки, не поспішає саморозпускатися, а ідея загальної децентралізації влади лишається в проектах, політики місцевого рівня вирішили взяти ініціативу в свої руки і почати ділитися досвідом та налагоджувати співпрацю з колегами, не чекаючи вказівок згори. >>
Прокурор Черкаського району Руслан Олійник, він же син екс-мера Черкас і відомого народного депутата України Володимира Олійника, нині у реанімації. Туди він потрапив після того, як районну прокуратуру пікетували черкаські активісти, вимагаючи його відставки. >>
Верховна Рада, котра ніяк не зважиться на «суїцид», помалу викликає гостре роздратування у найбільш палких прихильників дострокових парламентських виборів. Цього тижня із незвичною для себе різкою риторикою виступив депутат від «УДАРу» Павло Розенко, котрий заявив наступне: «УДАР» наполягатиме, щоб на одному з перших засідань через два тижні було все-таки проголосовано постанову (про саморозпуск), яка була підписана трьома політсилами... >>
Як уже повідомлялося, спікер розпущеного парламенту Олександр Мороз планує скликати 4 вересня сесію ВР. На заваді цьому можуть стати досить цікаві чинники. >>