Вступити цього року до вузу буде простіше, ніж минулого. Такі позитивні тенденції вимальовуються зі слів міністра освіти Станіслава Ніколаєнка. Вчора під час прес-конференції він повідомив, що державне замовлення на бакалаврів збільшилося цього року на 3,2%, на спеціалістів — на 2,6%, на магістрів — на 11,4%. При цьому молодших спеціалістів набиратимуть на 2,3% менше, ніж минулого року.
Замовлення збільшили на потрібні для держави спеціальності — інженернi та науково-технічні, будівельні, комп'ютерні. А ось на підготовку економістів, юристів, менеджерів та «міжнародників» (саме молодими працівниками з цією спеціалізацією ринок зараз перенасичено) держзамовлення зменшили на 10 відсотків.
Ніколаєнко підкреслив, що пільгами при вступі до ВНЗ користуються діти-сироти та діти, які залишилися без піклування батьків. Дітьми, згідно з законодавством, вважаються юнаки та дівчата, яким ще не виповнилося 23 роки. Постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994 року таких дітей приймають до навчальних закладів поза конкурсом. До того ж, як повідомила прес-служба Міносвіти, «таким студентам, крім повного державного забезпечення, виплачується стипендія в розмірі, який на 50% перевищує розмір стипендії у відповідному навчальному закладі, а також виплачується 100% заробітної плати, нарахованої в період виробничого навчання та виробничої практики».
Нагадаємо, що при вступі всі ВНЗ зобов'язані приймати результати зовнішнього оцінювання (тестування). У приймальних комісіях має висіти стенд із усією необхідною інформацією для абітурієнтів, а працівники вузу мають чітко і докладно відповідати на питання абітурієнтів та їхніх батьків. На цьому наголосив Ніколаєнко у листі до ректорів вузів усіх форм власності, розісланому нещодавно.