УЇК-ЕНД ФУТБОЛЬНОЇ ЄВРОПИ

19.06.2007

Іспанія

Краща команда найсильнішого національного чемпіонату Старого світу визначилася лише в останньому турі прімеро. Можна тільки уявити, наскільки велику суму «Барселона» запропонувала середняку з Мальорки, щоб вiн не поступився у Мадриді «Реалу». І гості стадіону «Сантьяго Бернабео» до 68-ї хвилини двобою навіть вигравали! Але потім команда італійського тренера Фабіо Капелло забила три м'ячі й після чотирирічної перерви повернула собі чемпіонський титул, який став для «королів» 30-м в їхній історії.

Два голи записав на свій рахунок Хосе Антоніо Рейєс, який на 66-й хвилині замінив Девіда Бекхема, а вже за дві хвилини розписався у воротах гостей з близької відстані. До речі, для англійця цей матч став останнім у складі «вершкових» — тепер він їде виступати до США. Уперед ударом головою вивів малієць Діарра, а остаточний рахунок більярдним ударом у нижній кут встановив усе той же Рейєс. Підсумкову перевагу над каталонцями «Реал» має за рахунок кращої різниці м'ячів у матчах між собою.

До речі, голландець Руд ван Ністелрой з «Реала» міг обійти італійця Франческо Тотті з «Роми» (26 голів і 52 очки) у боротьбі за «Золоту бутсу» — приз кращому голеадору чемпіонатів Європи. Але форвард через травму залишив поле вже на 33-й хвилині й у підсумку став третім серед бомбардирів, оскільки друге місце забронював за собою Алвес з голландського «Херенвена» (34 голи — 51 бал, оскільки чемпіонат Голландії має коефіцієнт 1,5).

Визначилася й трійка команд, що залишають вищий дивізіон. Однією з них стала «Сельта», заради якої болгарський тренер Хрісто Стоїчков відмовився від керування своєю національною збірною. Попри перемогу в останньому турі над «Гетафе», команда з Віго залишила еліту, оскільки виграли також її конкуренти — «Атлетик» і «Бетіс». Латиш Маріс Верпаковскіс відіграв повний матч за клуб з Гетафе.

Прімеро. 38-й тур. «Реал» — «Мальорка» — 3:1 (Рейєс, 68, 83; Діарра, 80 — Варела, 17), «Гімнастик» — «Барселона» — 1:5 (Грахн, 83 — Пуйоль, 20; Мессі, 34, 51; Роналдіньйо, 38; Дзамбротта, 90), «Валенсія» — «Реал сосьєдад» — 3:3 (Вілья, 6; В. Лопес, 19 (у власні ворота); Естрада, 82 (у власні ворота) — Гаритано, 3; Де Серіо, 36; Моретті, 90 (у власні ворота)), «Севілья» — «Вільяреал» — 0:1 (Фуентес, 50), «Сельта» — «Гетафе» — 2:1 (Бамого, 36; Лекі, 66 — Редондо, 26), «Атлетик» — «Леванте» — 2:0 (Серрано, 60 (у власні ворота); Габілондо, 77), «Расінг» — «Бетіс» — 0:2 (Еду, 80, 90), «Рекреативо» — «Сарагоса» — 1:1 (Х. Герреро, 4 — Д. Міліто, 75; вилучення: Піке, 75 («С»)), «Осасуна» — «Атлетико» — 1:2 (Мілошевич, 47 — Родрігес, 38; Монреаль, 52 (у власні ворота)), «Еспаньйол» — «Депортиво» — 1:3 (Тамудо, 48 (пен.) — Яго, 61; Серхіо, 63; Рікі, 84).

20. Гімнастик     38    7     7     24    34-69 28

Бомбардири: ван Ністелрой («Реал») — 25, Д. Міліто («Сарагоса») — 22, Канут («Севілья»), Роналдіньйо («Барселона») — 21, Форлан («Вільяреал») — 19.

Росія

Капітан «Зеніта» українець Анатолій Тимощук забив свій другий м'яч у російській прем'єр-лізі, реалізувавши 11-метровий у ворота «Хімок». Проте пітерці другий тур поспіль не можуть виграти. За підмосковну команду з 77-ї хвилини грав одесит Дмитро Парфьонов. Максим Калиниченко зі столичного «Спартака» у програному його командою матчі «Москві» участі не брав.

Прем'єр-ліга. 13-й тур. «Хімки» — «Зеніт» — 2:2 (Архіпов, 60; Широков, 90 — Тимощук, 11 (пен.); Аршавін, 69; вилучення: Тривунович, 86 — Чжин, 84), «Сатурн» — «Ростов» — 1:0, «Луч-Енергія» — «Локомотив» — 3:0, ЦСКА — «Том» — 0:0, «Рубін» — «Крилья совєтов» — 1:0, «Спартак» (Нч) — «Амкар» — 0:1, «Москва» — «Спартак» (М) — 2:0, «Кубань» — «Динамо» — 0:4.

Лідери: ЦСКА, «Зеніт» — 21, «Москва» — 20 (12 матчів), «Спартак» (М) — 20, «Крилья совєтов», «Динамо» — 19, «Локомотив» — 17 (12), «Хімки» — 16.

Бомбардири: Вагнер Лав, Жо (обидва — ЦСКА), Погребняк («Зеніт»), Рікардо («Спартак» (Нч)), Титов («Спартак» (М)) — 5.

Молодіжні збірні

Чемпіонат Європи (Голландія). 3-й тур. Група А: Голландія — Бельгія — 2:2, Португалія — Ізраїль — 4:0. Підсумкове становище: Голландія — 7, Бельгія — 5, Португалія — 4, Ізраїль — 0. Група В: Англія —Сербія — 2:0, Італія — Чехія — 3:1. Підсумкове становище: Сербія — 6, Англія — 5, Італія — 4, Чехія — 1.

У півфіналах завтра зустрінуться: Сербія — Бельгія, Англія — Голландія.