Якщо бути точнішим, то серед дев'ятнадцяти закордонних гостей, окрім пасічників, подивитися на привабливість економічного клімату нашої держави на зустріч прибуло й чимало інвесторів. Ініціював своєрідний «круглий стіл», присвячений обміну думками та досвідом, власне, сам Президент, коли минулого року відвідав Республіку Корея. За словами голови Всеукраїнської громадської організації «Братство бджолярів України» Сергія Уласіка, коли глава держави побачив, як розвивається медова галузь там, був вражений. «Йому продемонстрували нові винаходи і підходи у сфері бджільництва. Віктор Ющенко побачив величезний спектр можливостей і сучасне обладнання, якого немає в Україні. Після цього він запросив корейських партнерів відвідати нашу державу, аби обмінятися досвідом».
Організувати зустріч високих гостей було доручено саме «Братству бджолярів України». На неї також запросили вчених та професорів, які виклали власне бачення розвитку бджільництва і можливості інвестування грошей у нашу державу. Натомість гості з Кореї організували виставку обладнання, якого, переконують українські пасічники, у нас і досі немає. «У корейців дуже добре налагоджений сам процес виробництва меду, — продовжує Сергій Уласік. — Його збір і переробка є надзвичайно простими, потребують мінімум зусиль і водночас неймовірно ефективні. Все, на що наші пасічники витрачають купу часу і роблять власноруч, у них здійснюється за допомогою одного вулика, у який вмонтовано необхідні механізми для ефективного процесу виробництва».
У тому, що це дійсно так, можна було переконатися і під час огляду главою держави виставки корейських новинок. Віктор Ющенко скрупульозно й уважно переглянув кожен предмет. Нехитрі корейські знаряддя на деякий час зробили в лексиконі глави держави найпопулярнішими два слова — «неймовірно» та «фантастика». Придбавши декілька речей, Президент пообіцяв посприяти регулярному налагодженню таких зустрічей. «Я буду давати пропозиції щодо створення своєрідних інформаційних центрів, які сприятимуть обміну інформацією і досвідом між двома країнами як електронним шляхом, так і через щорічні зустрічі», — запевнив він.
А тим часом фахівці переконані, що, окрім позитивного впливу на розвиток бджолярства, такі візити мають шанс перерости в перспективу залучення в Україну інвестицій і через інші, суміжні проекти. На переконання голови правління «Братства бджолярів України» Тетяни Васильківської, цей приїзд корейських партнерів став гарним продовженням співпраці між двома державами. «Спільно з корейськими колегами ми проведемо низку зустрічей з бджолярами по Україні. Перш за все, маємо намір відвідати Хмельницьку та Львівську області, — розповіла Тетяна Юріївна «УМ». — Ми зацікавлені у співпраці не тільки в сфері виготовлення і переробки меду, а і у таких галузях, як фармацевтична і косметична».
Покласти початок постійному міждержавному діалогу взялася вітчизняна інвестиційна компанія «ВІП Технолоджіс Україна», яка вже заявила, що вкладатиме в розвиток бджільництва кошти. Методи підтримки медової галузі різні — від залучення інвесторів до налагодженого діалогу та обміну досвідом. Про добрий початок цієї справи засвідчила саме присутність на зустрічі корейських інвесторів. З ними громадські бджільницькі організації, не відкладаючи у довгу шухляду, вже підписали документ, яким засвідчили, що Україна є гарантом контактів та інвестування. Зустрічна поїздка до Кореї наших бджолярів запланована на весну наступного року, після консультацій з фахівцями в Україні і розробки нових ідей. За цей час пасічники також сподіваються, що і парламент нашої держави зможе внести деякі зміни до вітчизняного законодавства, які захищатимуть і дадуть гарантію стабільної роботи не лише закордонному бізнесу, а й українським бджолярам. Як зазначають учасники зустрiчi, кожен пасічник, який власною важкою працею ставить на стіл баночку меду, має бути соціально захищеним. Адже, кажуть, мед — це здоров'я нації. Якби кожен українець споживав хоча б кілограм солодкого продукту на рік, громадяни не знали б і половини тих хвороб, з якими звертаються до лікарів.