Відповідні дослідження провела британська консалтингова компанія Mercer HR, щоб зорієнтувати іноземців, які приїжджають працювати в те чи інше місто. Рейтинг складався за більш ніж за 200 критеріями, а при оцінці вартості проживання до уваги бралися такі, наприклад, місцеві чинники, як поїздки на таксі, ціни в мережах закладів харчування тощо. Таким чином, з'ясувалося, що протягом останнього року витрати гостей Москви значно підскочили в порівнянні з 2006 роком. Британці пов'язують це, перш за все, зi зростанням плати на оренду житла через притік іноземців, що збільшився останнім часом, а також зi зміцненням російського рубля.
Друге місце укладачі рейтингу віддали власній столиці — Лондону, який піднявся на три пункти з п'ятої позиції. Звідти батьківщина Біг-Бена витіснила столицю Кореї Сеул, що опустився на одну сходинку. За ним іде Токіо, а замикає п'ятірку лідерів Гонконг. Столиця України — на 28 сходинці. Незважаючи на потрапляння лише у третю десятку, жити в Києві значно дорожче, ніж у Барселоні (31 місце), Франкфурті (40), Лос-Анджелесі (42), Берліні (45) та Празі (49).
Водночас, як зазначає компанія Mercer HR, п'ятий рік поспіль найдешевшим мiстом для іноземців залишається столиця Парагваю Асунсьйон. Поруч тримаються еквадорська Кіто та пакистанська Карачі. Окрім того, оцінивши 147 міст світу, експерти дійшли висновку, що найдорожче гамбургер у закусочній на кшталт «Макдональдса» коштує у Копенгагені, чашка кави — в тій же Москві, а найдешевше — у столиці Аргентини Буенос-Айресі.