Останніми роками у пасажирів маршруток, трамваїв, тролейбусів та метро з'явилася нова «забавка». До традиційного падіння групи пасажирів на одного під час раптової зупинки та ритмічного тупцювання по чужих ногах під час руху додалося мобільне «завантаження» салону. З чужих розмов по телефону пасажир може дізнатися, що чиясь кицька третій день не може сходити в туалет, що якийсь хлопець зраджує своїй дівчині з Люсею, Дусею і навіть Васею, а якась жінка просто вмирає, так хоче зустрітися зі своїм «солоденьким негідником»...
Як дослідив Інститут соціології НАН України, на чужі розмови по мобільному телефону негативно реагують більше половини мимовільних слухачів. Опитавши понад дві тисячі повнолітніх мешканців Києва, Донецька, Львова, Одеси та Харкова, соціологи дізналися, що більше за всіх мобільні теревені непокоять жителів Донецька та Харкова, одесити ж ставляться до чужих розмов по «мобілці» найтерпиміше.
За даними опитування, коли в громадському місці лунає набридливий рингтон чиєїсь «мобілки» або голосні розмови по телефону, 38 відсотків українців відчувають роздратування, 7,5 відсотка презирливо супляться, близько 5 відсотків співчувають власникам невгамовних «тріщоток», а 2,5 відсотка українців киплять від ненависті.
До слова, майже половина опитаних панічно бояться водіїв, які однією рукою тримають кермо, а другою — мобільний телефон. Кожен четвертий з опитаних людей вважає, що водіям треба суворо заборонити теревенити по «мобілці» під час руху. Тоді, може, й аварій поменшає.