Якщо вдень у парках можна погуляти з дитиною, помилуватися розкішними клумбами або просто повалятися на траві, то що в тому ж таки парку можна робити вночі? Виявляється, багато чого. Працівники «Київзеленбуду», які доглядають зелені зони столиці, про це можуть розказати чимало. Приміром, можна «попотрошити» клумби, а потім прикрасити власну квартиру або дачу (лише за п'ять місяців цього року знищено рослин на три мільйони гривень). Можна вкрасти лавочку — теж у хазяйстві згодиться. Ну і, зрештою, можна просто попити пива чи чогось міцнішого, а щоб прибиральники на ранок не нудьгували, пляшки, пластикові стаканчики і пачки з-під чіпсів-сухариків порозкидати довкола.
Через таку «культурну» публіку тепер планують заборонити відвідання парків у нічні години навіть тим, хто любить увечері просто подихати свіжим повітрям.
Фахівці «Київзеленбуду» вже розробили правила відвідування міських парків, де передбачено, що відвідувати зелені зони дозволять з 8.00 до 22.00 у жовтні—квітні та з 7.00 до 24.00 в інші місяці року. Про це прес-службу КМДА поінформував генеральний директор «Київзеленбуду» Петро Яворовський. Аналогічний досвід обмеження годин відвідування парків існує як у наших найближчих сусідів (у Москві, Санкт-Петербурзі, Мінську), так і в багатьох країнах Західної Європи. До слова, в Києві до 1917 року парки також були відкриті для відвідування тільки в денний час.
Поки що нововведення торкнеться кількох зелених зон столиці. Зокрема Маріїнського, Відрадного, Солом'янського ландшафтного та парку «Орлятко». З часом їх планують обгородити, щоб кияни привчалися до «режиму». Більшість же парків залишаться доступними вночі. Бо, скажімо, Бабин Яр обгродити і не пускати туди вночі відвідувачів зараз нереально. А з парку імені Шевченка, що в самісінькому центрі Києва, мало кому спаде на думку цупити лавочку.
У вівторок правила відвідання міських парків уже схвалила комісія з питань екології при Київраді. Дані правила найближчим часом розглянуть на сесії Київради. Якщо депутати під-тримають цю пропозицію, години роботи встановлюватимуть окремо по кожному об'єкту. При цьому міська влада обіцяє обов'язково врахувати громадську думку.