Важко сказати, на що розраховував працівник Державної виконавчої служби Н., намагаючись «розвести» людей, що звернулися до нього по допомогу в скрутній ситуації. Обіцянки виконавця виходили за межі його компетенції, а проблеми, які він брався вирiшувати, не можна було залагодити в принципі.
Проблеми у сім'ї вінничан виникли після того, як доросла дочка вирішила жити самостійно. Разом з подругою винайняла квартиру, а заплативши за житло, дівчата купили дещо з обстановки, побутову техніку тощо. Для цього набралися кредитів у чотирьох банках на загальну суму 20 тисяч гривень. «Самостійна» дочка оформила їх на себе, хоча, за домовленістю, виплачувати заборгованість мали удвох. Правда, дуже скоро дружба дала тріщину, і подруга просто покинула її в чужій квартирі разом з непідйомними кредитами, так що до батьків блудна донька повернулась із боргами, які, завдяки штрафним відсоткам через несвоєчасне погашення, стрімко зростали.
Батькам було невтямки, що на такі обставини немає ради: цивільно-правові зобов'язання перед банками треба неухильно виконувати і повертати гроші (у кращому разі можна просити переукласти кредитні договори, відстрочивши терміни виплати). Але батьки вирішили «позитивно вирішити питання» в інший спосіб і взялись шукати впливові знайомства. Так вийшли на Н., який пропрацював у виконавчій службі всього-на-всього три місяці. Хлопець умить скористався шансом лівого заробітку і взявся імітувати бурхливу діяльність. Спочатку йому знадобилося 300 доларів ніби для того, щоб добитися відмови у порушенні кримінальної справи за фактом шахрайства (хоча ніяким шахрайством там і не пахло). Пізніше він забрав придбані за кредити холодильник і музичний центр.
Усе йому начебто було потрібно для погашення частини боргів і додаткового залагодження справ у правоохоронних органах, а насправді техніку він просто продав, а гроші поклав до власної кишені. Із банків знову надійши нагадування про борги, які ще більше зросли, тож «клієнти» виставили Н. претензію: в чому справа, ми ж заплатили? Держслужбовець не розгубився — мовляв, потрібно ще 200 доларів. Проте після отримання нового хабарного «траншу» він сам опинився в руках оперативників з облуправління СБУ. За фактом порушено кримінальну справу, яку передано для провадження досудового слідства в органи прокуратури.
Тим часом простий підрахунок показує, що за кошти, які пішли на «підмазування», можна було погасити більше чверті кредитного боргу...