Ісландія прагне в ЄС
Нова урядова коаліція, створена в Ісландії після недавніх парламентських виборів, розглядає можливий вступ країни до ЄС. Уже створено урядову комісію, яка повинна вивчити всі аргументи «за» і «проти» приєднання до Євросоюзу. У випадку Ісландії, справа зовсім не у спротиві Брюсселя та інших країн-членів ЄС, а в небажанні більшості населення та політичних партій входити до великих міждержавних об'єднань через побоювання втратити власну ідентичність та свободу дій. Але потребу «блокування» все чіткіше диктують економічні чинники.
Киргизи хочуть конфедерації з Росією
Найбільше опозиційне угруповання Киргизії «Об'єднаний фронт», на чолі якого стоїть колишній дисидент та екс-прем'єр Фелікс Кулов, ініціювало проведення референдуму про входження країни в конфедерацію з Росією. Для голосування в парламенті з цього питання потрібно зібрати 300 тис. підписів громадян. Кулов стверджує, що збере таку кількість підписів до вересня. Але позавчора міліція ліквідувала більшість наметів, у яких проводили збір підписів.
Тесть бажає бачити зятя... у в'язниці
Австрійська поліція заарештувала минулої п'ятниці на вимогу Казахстану зятя президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва — Рахата Алієва. Минулого тижня Алієва було знято з посади посла Казахстану в Австрії за низкою звинувачень, зокрема у корупції. Сам арештант стверджує, що рішення казахської влади є політично вмотивованим з огляду на його президентські амбіції. У неділю австрійці звільнили Алієва під підписку про невиїзд та заставу в 1,3 млн. доларів. Справу про його екстрадицію на батьківщину розглядатимуть щонайменше кілька тижнів, повідомив «Рейтеру» адвокат Алієва — Герхард Ярош.
Другий ліванський фронт
Минулої п'ятниці ліванська армія після кількаденного затишшя відновила обстріл табору палестинських біженців Нахр ель-Баред, що поблизу міста Тріполі, де окопалися бойовики з радикальної палестинської організації «Фатх Іслам». З початку сутичок у районі табору тут з обох сторін уже загинули більше 100 осіб.
Учора вранці розпочалися бої в районі іншого палестинського табору біженців — Ейн ель Хілвех на півдні Лівану. Їх спровокувала інша палестинська радикальна група «Джунд аль Шам», бойовики якої випустили по ліванських військах, які перебували за межами табору, пропелерні гранати. Двоє ліванських військовослужбовців загинули та троє отримали поранення. Невідомо, скільки людей загинуло в таборі в результаті зустрічного обстрілу ліванської армії.