У розшуку горобець хатній: кількість маленьких пташок помітно скоротилася у містах
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Як вчать тлумачні словники, «йога — це філософське вчення й метод управління психікою та фізіологією людини, метою яких є досягнення стану звільнення». Чи може філософія, поєднана з фізичними вправами, належати комусь? Виявляється, так. І проти цих «когось» веде боротьбу індійська влада.
Як повідомляє агенція «Франс пресс», офіційні органи Індії вимагають анулювати патенти й торгові марки, що пов'язані з йогою і зареєстровані на певних осіб у США. На думку азіатської сторони, реєстрація таких патентів суперечить нормам міжнародного права. Бо ж чи можуть заокеанські спритники привласнювати цінності, які були надбанням індійського суспільства з часів царя Гороха? Далебі, представники індійського міністерства охорони здоров'я зазначають, що йогу в їхній країні культивували ще шість тисяч років тому, тоді як американці захопилися нею, перетворивши на галузь фітнес-індустрії, лише у 1970-х роках. Нагадаємо, на йозі «сидять» численні американські зірки, від Мадонни до Гвінет Пелтроу. За даними газети «Таймс», система американської йоги має обіг у розмірі 3 млрд. доларів на рік, і за останній час у США було оформлено 134 патенти, пов'язаних із йогою. Виходить, що індуси мають платити американцям, якщо хочуть використовувати певні види йоги на комерційній основі. Скажімо, з приводу «хот йоги» (занять в умовах температури вище +40 градусів) в Індії просто сміються, адже там спека — звична річ, і для цього не потрібно створювати ефект сауни у спеціальних приміщеннях. Але деякі американські спритники (до речі, індійського походження) планують відкривати свої філії навіть у Бомбеї!
До речі, кілька подібних патентів, зокрема на прянощі куркума, індуси в американців уже відібрали...
Чи знали ви, що в нас є Українське товариство охорони птахів? >>
Леонардо Ді Капріо — один із найвидатніших акторів нашого часу. >>
Фінал Дитячого Євробачення відбувся у суботу, 16 листопада й перемогу здобула Грузія. >>
На аукціоні Sotheby's в Гонконгу картину американського експресіоніста Марка Ротко "Без назви (Жовтий і синій)" продали за 32,5 млн доларів. >>