Критична ситуація з постачанням енергоносіїв, в якій наприкінці травня опинився Військово-медичний центр Повітряних сил, започаткувалася ще з початку року, коли на рівні відомства була змінена система розрахунків за них. Якщо доти центр сам оплачував за енергоресурси із виділених для цього бюджетних коштів і опікувався їх вчасним надходженням, то з січня все змінилося — фінансові важелі були передані квартирно-експлуатаційній службі, яка мала робити це замість нього, у свою чергу, отримуючи гроші з Міноборони. Відтоді й почали поступово накопичуватися борги, оскільки кошти надходили з Києва нерегулярно і не в повному обсязі.
Так, станом на кінець травня набігла заборгованість за газ у розмірі 340 тисяч, за воду — 75 тисяч, за електроенергiю — близько 60 тисяч гривень. Енергопостачальні організації цілком правомірно вимагали вчасно сплатити за спожиті ресурси, однак гроші не надходили. І тоді до військових медиків першими почало вживати жорстких заходів обленерго: два тижні тому струм відімкнули технічнiй зонi автопарку. За ним настала черга облгазу, який минулої п’ятниці перекрив вентилі на газопроводі — правда, після переговорів погодився відстрочити відмикання до 7 червня. Представники водоканалу, які приїхали перекрити водопровiд, теж погодилися відкласти «акт відплати» до 2 червня тільки після «екскурсії» до реанімаційного відділення, де щодня перебуває по 10—15 важкохворих. Загалом у стаціонарі центру постійно лікують близько п’ятисот пацієнтів.
— Сама нова система проплати не працює, — так коротко резюмував у розмові з кореспондентом «УМ» директор Військово-медичного центру Віталій Колесюк. Він вплинути на становище не може —усе залежить від чиновників фінансово-економічного департаменту міністерства, заручниками якого стали, перш за все, хворі. На момент підготовки матеріалу ні копійки зі столиці ще не надійшло.