470 тисяч випускників попрощалися зi своїми середніми навчальними закладами. Вже через тиждень — 5 та 6 червня — випускники відповідно 9 та 11 класів здаватимуть обов'язковий іспит з української мови. 116 тисяч одинадцятикласників уже писали тест із мови, тож якщо їх влаштовує оцінка, вони можуть не здавати іспит із цього предмету.
Крім української мови, випускники здаватимуть іспити ще з чотирьох предметів. Дев'яті класи — математику, географію, біологію та будь-який гуманітарний предмет. А учні 11 класів в обов'язковому порядку здають «Історію України» та три предмети на вибір.
Прийом документів до вищих навчальних закладів цього року починається в середині червня. До національних університетів документи можна подавати до 8 липня, в інші інститути, університети та академії — до 15 липня. У технікумах та коледжах документи приймають до 22 липня.
Вступні випробування до національних університетів починаються 9 липня, до інститутів та університетів — 16 липня, до технікумів і коледжів — 23 липня.
Як розповів пресі міністр освіти Станіслав Ніколаєнко, цього року майже 150 тисяч учнів можуть вступити на держзамовлення до ВНЗ ІІІ—ІV рівнів акредитації. У вузах І—ІІ рівня акредитації передбачено 200 тисяч бюджетних місць.
Ситуація, коли з 470 тисяч випускників «на бюджет» можуть вступити 350 тисяч, пов'язана з демографічною кризою, що припадає на початок 90-х років, часи становлення української держави. За даними Мін'юсту, спад народжуваності припинився лише у 2002 році, тож лише через рік-два кількість дітей, які приходять до першого класу, перестане щороку зменшуватися. А збільшення конкурсу до вузів та, вірогідно, бюджетних місць може відбутися не раніше, ніж через 12 років.