26.05.2007
Теніс

До третього, останнього, раунду кваліфікації відкритого чемпіонату Франції пройшли дві з чотирьох українок. Киянка Марія Коритцева здолала чешку Закопалову (16-й номер посіву) — 6:1, 2:6, 6:4. Донеччанка Ольга Савчук не залишила шансів іспанці Гранадос — 6:3, 6:1. А от одеситка Вікторія Кутузова поступилася іспанці Поус (3:6, 2:6); у напруженому двобої з німкенею Бахманн капітулювала й харків'янка Тетяна Перебийніс — 4:6, 6:3, 8:10. Учора ввечері Савчук зустрічалася зі шведкою Арвідссон, а Коритцева — з росіянкою Жидковою.

Єдиний на «Ролан Гаррос» наш представник сильної статі, Сергій Стаховський, у другому матчі в Парижі переграв колись сильного марокканця Ель-Айнауї — 6:4, 4:6, 6:4. Останнім суперником першої ракетки України за право грати в основній сітці вчора був хорват Чилич. Він і вибив Стаховського з розіграшу — 2:6, 0:6.

* * *

Олена Бондаренко, яка змагання у Франції почне одразу з основної сітки, потрапила до півфіналу турніру серії WTA у Стамбулі без боротьби, оскільки її суперниця по чвертьфіналу, швейцарка Патті Шнідер, не змогла вийти на корт через травму. Учора краща українська тенісистка — п'ятий номер посіву — змагалася за місце у фіналі з другою сіяною, росіянкою Оленою Дементьєвою, вела перед у першому сетi, але поступилася — 6:7, 2:6.

Велоспорт

Популярна багатоденна гонка «Джиро д'Італія» перетнула екватор — спортсмени подолали 12 етапів із 21. У четвер на дистанції довжиною 163 км вони проїхали найвищу вершину «Джиро» — гору Колле Дель Аньєлло висотою 2744 м, що розділяє Італію й Францію, і фінішували у французькому місті Бріансон. Важкий відрізок виграв італієць Данило Ді Лука з команди «Ліквігас», який показав час 4:46.39, випередивши на фініші свого співвітчизника Джильберто Сімоні.

Успішність українців була такою: Ярослав Попович фінішував 28-м (+6.45), Володимир Білека — 63-м (+16.10), Юрій Кривцов — 88-м (+26.06), Володимир Густов — 106-м (+26.06).

Загальний залік: 1. Ді Лука — 56:42.25. 2. Брузегін (Італія) — +1.03. 3. Арройо (Іспанія) — +1.16... 19. Попович — +9.34... 60. Білека — +32.29... 72. Кривцов — +45.30... 81. Густов — +50.19.

Футбол

Згідно з рішенням ПФЛ, 17-й чемпіонат України розпочнеться 14 липня 2007 р. й завершиться 18 травня 2008 р. У першій частині сезону (до 1 грудня) команди проведуть по 18 матчів, а у весняній (з 1 березня) — по 12.

Усі протистояння Кубка України 2007/08 складатимуться з одного матчу. До зимової перерви учасники кубкового змагання вже мають визначити півфіналістів, які зустрінуться між собою 16 квітня 2008 р. Фінал заплановано на 7 травня.

Шахи

На командному чемпіонаті світу серед жінок у Єкатеринбурзі збірна України зазнала нищівної поразки від китаянок (0,5:3,5) і скотилася з першого на третє місце, маючи в активі 7 очок. Попереду — Китай (9 пунктів) і Росія (8), яка переграла грузинок із рахунком 3:1.

Баскетбол

НБА. Фінал Східної конференції (серія до чотирьох перемог): «Детройт» — «Клівленд» — 79:76 (Р. Уоллес (16) — Джеймс (19); серія — 2:0).