Проти «Беркута» стане «Барс»?

26.05.2007
Проти «Беркута» стане «Барс»?

Вести засiдання посиленого Радбезу Вiктору Ющенку допомогає голова СП Вiкор Балога. (Фото Миколи ЛАЗАРЕНКА.)

      Майже о першій годині ночі 25 травня з Банкової роз'їжджалися «силовики» — близько двох годин вони обговорювали з Президентом політичну ситуацію. Як заявив перед нарадою в. о. голови Служби безпеки Валентин Наливайченко, «доповідали главі державі, чим день закінчується».

      За версією міністра оборони Анатолія Гриценка, на нараді «обговорювалися внутрішні питання». Але конкретніше відповісти на запитання про теми спілкування з Президентом глава МО відмовився. Лише порадив «спати спокійно», бо «все буде добре».

      Новопризначений голова Управління державної охорони Валерій Гелетей на це саме запитання відповів, що «люди, які порушили закон, будуть притягнуті до відповідальності».  І тільки міністра внутрішніх справ Василя Цушка на «тайну вечерю» чи не запрошували, чи сам не прийшов...

      Учора його колеги по керівництву «силовими» відомствами знову зібралися у Президента. Окрім них, у нараді брали участь голови облдержадміністрацій. Був там і командувач внутрішніх військ МВС Олександр Кіхтенко, який учора також опинився у центрі уваги.

      І було чого: Віктор Ющенко підписав указ про підпорядкування ВВ МВС Президентові України — «з метою забезпечення запобігання і нейтралізації реальних та потенційних загроз національним інтересам, недопущення використання внутрішніх військ МВС в інтересах певних політичних сил, що створює загрозу національній безпеці України, приведення системи керівництва Внутрішніми військами як військовим формуванням у відповідність із Конституцією». Командувачу ВВ наказано невідкладно довести цей указ до відома командування та особового складу Внутрішніх військ, на нього ж покладено відповідальність за неухильне виконання указу.

      Почувши про це, соратники по «синьо-малиново-червоній» коаліції оскаженіли. З вуст народних депутатів, симпатиків коаліції у Генпрокуратурі, урядовців тощо посипалися звинувачення: указ Президента про підпорядкування йому Внутрішніх військ неконституційний і ледве що не злочинний. А МВС заявило, що діятиме за законом, яким передбачає підпорядкування ВВ системі міністерства.

      Однак керівники Внутрішніх військ висловили свою підтримку Президенту і зобов'язалися виконувати його накази як Головнокомандувача. Про це по завершенні наради Віктора Ющенка із «силовиками» повідомив журналістам заступник голови СП Віктор Бондар. «Внутрішні війська вже починають виконувати накази Президента з наведення порядку в Києві. Сподіваюся, що протягом найближчого часу ви побачите результати роботи відповідних правоохоронних органів на території Києва», — зазначив Бондар. За його словами, такий режим служби ВВ введено на деякий час, після чого рішення про його продовження буде прийнято в залежності від подальших подій.

* * *

      Від рандеву з Морозом і Януковичем Ющенко вчора відмовився. А після зустрічі із керівниками «силових» відомств Президент учора міг скликати іще й засідання Ради нацбезпеки — принаймні такої ймовірності не виключав секретар РНБО Іван Плющ. Відповідаючи на запитання журналістів, Іван Степанович зауважив, що не бачить підстав для введення надзвичайного стану. «Поки що».

      А в складі Радбезу вчора відбулися зміни. Президент своїм указом увів до РНБО виконувача обов'язків Генпрокурора Віктора Шемчука (відповідно, вивівши Святослава Піскуна), усіх голів обласних держадміністрацій, включно з київським мером Леонідом Черновецьким та севастопольським «губернатором» Сергієм Куніциним, і голову Ради міністрів АР Крим Віктора Плакіду.

  • Львовом — з колядою

    Львів, який неофіційно називають культурною столицею України, уже не один рік виборює право називатися і Різдвяною столицею. До всіх різдвяних сюрпризів цього року долучиться іще один — пасажирів львівських трамваїв та тролейбусів протягом свят будуть тішити популярні різдвяні мелодії у виконанні улюбленців не лише львів’ян, а й усіх українців — «Піккардійської терції» та Павла Табакова. >>

  • Ірина Геращенко: ЄС налаштований на асоціацію завдяки «війні» з Росією

    Перший сесійний тиждень Верховної Ради після літніх канікул почався напрочуд мирно: без бійок, без блокувань, без фізичних ексцесів і морального тиску у форматі «опозиція vs влада». Депутатів примирила Європа. Точніше, євроінтеграційний напрям, що ним крокує Україна. >>

  • Віра Ульянченко: Обласна влада ні на кого не тисне і ні перед ким не плазує

    Представляти Віру Іванівну, певно, зайве. Її ім'я й по батькові (саме так — без прізвища) говорить саме за себе ще з тих часів, коли вона була першою помічницею Віктора Ющенка на початку століття. Навіть листи до неї, як розповідає сама Ульянченко, підписують просто: «Вірі Іванівні». І доходять.
    Про те, якою впливовою вона є, як поважає її думку сам В.Ю. і як запросто вона спілкується з найбагатшими людьми України, ходять легенди. Коли глава держави призначив Віру Ульянченко керівником Київської обласної держадміністрації, багато хто сприйняв це скептично: одні висловлювали сумніви в умінні Віри Іванівни «перекваліфікуватися» з «няньки Ющенка» в «губернатори», інші іронізували, називаючи це призначення «почесним засланням» подалі від Банкової. Відтоді минув понад рік, і голоси скептиків стихли. А легенди про впливовість Віри Іванівни анітрохи не потьмяніли.
    І ще ремарка: напередодні виборів брати інтерв'ю у партійного керівника області завжди складно — воно в будь-якому разі виглядатиме «піарним». Але, зрештою, коли ж владі й звітувати про свої успіхи, як не перед виборами? Як каже правдоруб Віра Іванівна, «виборець сам повинен у всьому розібратися». До речі, найулюбленіше її слово — «безперечно». >>

  • В'ячеслав КИРИЛЕНКО: Ми змогли повернути довiру людей

    «В «України молодої» диктофони добре пишуть?» — запитав Кириленко, щойно кореспондент «УМ» переступив поріг його кабінету в партійному офісі «Нашої України». «А що, — питаю, — ви зірвали голос?». Кириленко підморгує: «Почався виборчий тур».
    Наша розмова відбулася наступного дня після того, як десант «НУНС» повернувся з першого етапу виборчого туру, який проліг через Сумщину, Полтавщину та Кіровоградщину. А днем по тому «нашоукраїнці-самбісти» мали вирушити на Дніпропетровщину. Власне, наша розмова з Кириленком і почалася з того, як він оцінює старт виборчих турне. >>

  • Андрій Шкіль: Регіони — «діти» слухняні. Але нерозумні

    Якщо «Наша Україна» до останніх передз'їздівських днів тримала інтригу з виборчим списком, то Блок Тимошенко «вистрелив» іншим. «Списочники» БЮТ лишились у своєму попередньому складі, зате присутність з-поміж 103 депутатів V скликання (яких Юлія Володимирівна за відданість і стійкість залишила при кандидатській надії) особливого гостя — президента Європейської народної партії Вілфреда Мартенса — привернула загальну увагу. Мартенс приїхав не просто так — він запросив «Батьківщину» приєднатися до клубу ЄНП. Ця подія відразу потягнула за собою обговорення ідеологічного керунку, в якому рухатиметься БЮТ, відсунувши на другий план ініціативи, з якими виступала на з'їзді Тимошенко, не кажучи вже про інший актуальний аспект — стосунки БЮТ з колегами від «Нашої України — Народної самооборони». Втім на все свій час. Час підписувати спільні угоди і час їх виконувати. Або не виконувати. Наразі помаранчеві демократи обіцяють триматися разом, а що з того вийде — побачимо після 30 вересня. Поки що про внутрішні процеси всередині Блоку Тимошенко з «УМ» говорить депутат IV—V скликань, 14-й номер у виборчому списку БЮТ Андрій Шкіль. >>

  • Замiсть авантюр та полiтичної хитростi демонструйте власне бачення розквiту країни

    Учора глава держави спілкувався з журналістами, в тому числi вже традиційно — у прямому ефірі двох національних телеканалів. Президент вкотре відійшов від офіціозу, а заодно і похмурих владних кабінетів — зустріч з представниками ЗМІ знову проходила на «зеленій галявині» секретаріату. >>