Учора о 7.40 у російському місті Новокузнєцк Кемеровської області на шахті «Ювілейна» стався вибух метану. На той час під землею перебували 217 шахтарів та інженерно-технічних працівників. Безпосередньо в епіцентрі вибуху перебували 44 гірники. Після вибуху більшості робітників вдалося піднятися на поверхню. Проте далеко не всім. Учора станом на 14-ту годину за московським часом МНС Росії повідомляло про знайдені тіла 35 загиблих, а доля ще трьох залишалася невідомою.
До лікарні потрапили семеро шахтарів, які отримали опіки та травми. Рятувально-пошукові роботи ускладнені, оскільки епіцентр вибуху розмiщений за три кілометри під землею по похилій лінії.
Державна установа з технічного нагляду «Ростехнадзор» заявила про можливість відкликання ліцензії у компанії «Южкузбассуголь», яка є власником шахти, де сталася трагедія, а також у кількох інших, повідомляє РІА «Новості». Губернатор Кемеровської області Аман Тулєєв терміново прибув на місце аварії разом з представниками облпрокуратури. Один із них заявив агенції «Інтерфакс»: «Оскільки йдеться про загиблих, то рішення про відкриття кримінальної справи буде прийняте вже сьогодні».
У зв'язку з трагедією на шахті «Ювілейна» 26 травня оголошено в Кемеровській області днем жалоби. Родинам загиблих виплатять компенсацію у розмірі мільйон рублів кожній.
Це вже другий з початку цього року великий вибух на шахтах компанії «Южкузбассуголь». 19 травня на шахті «Ульяновская» сталася найбільша за останні 60 років у Кузбасі трагедія: там також у результаті вибуху метану загинули 110 шахтарів. Тоді головною причиною вибуху було названо втручання співробітників у роботу датчиків, які фіксують концентрацію метану під землею. В управлінні «Ростехнадзора» по Сибірському федеральному округу агенції «Інтерфакс-Сибір» повідомили, що вибух на шахті «Ювілейна» аналогічний тому, що стався на «Ульяновській».
Шахта «Ювілейна» діє вже 41 рік і впродовж минулого року на ній було видобуто 900 тис. тонн вугілля. Це найбільша в Кузбасі шахта з гідравлічним способом видобування вугілля. Впродовж усіх років свого існування вона вважалася передовою.