Сер Елтон Джон, музикант і легенда, почав збирати колекцію фотографій у 1991 році, і за 16 років вона виросла до обсягів однієї з найбільших приватних колекцій — це понад 5000 робіт — і однієї з найкращих у світі. Зрозуміло, що роботи всіх найпомітніших фотомайстрів XX століття в цій колекції присутні. Причому мегазірка не практикує показувати свої скарби на виставках — лише один раз частина фотографій залишила стіни численних будинків і квартир музиканта і перебазувалася в High Museum в Атланті. І то тільки тому, що директор музею — куратор колекції сера Елтона. Українська гастроль — перша заокеанська подорож 150 вибраних робіт 24 сучасних фотографів, серед яких такі зірки як Девід ЛяШаппель, Нан Голдін, Джан Хуан, Сем Тейлор Вуд (до речі, вона — учасниця цьогорічного українського павільйону в Венеції), Рінека Дійкстра, Лоретто Люкс, Рууд Ван Емпель, Хіроші Сугімото та інші. Бізнесмен, меценат, засновник PinchukArtCentre Віктор Пінчук, який особисто розповідав журналістам про виставку, сподівається, що її ексклюзивність приведе до Києва європейських естетів. Хоча й без них PinchukArtCentre не скаржиться на порожні зали — за системою підрахунку центру, днями кількість поціновувачів актуального мистецтва перевалила за 100000, якщо в людиногодинах — 63,5 людини на годину. За словами куратора Фонду Віктора Пінчука Олександра Соловйова, це буде не окремий проект, і не концептуальна виставка — це саме виставка вибраних робіт, найкращі роботи найкращих фотографів. Хоча, звичайно, куратор виставки Джейн Джексон якусь концепцію написала — така робота.
«Заходи безпеки будуть безпрецедентні, — українською мовою відповів на запитання журналістки пан Пінчук. — Я сам особисто виступаю гарантом їх неушкодженості, поставив підпис разом iз страховою компанією». За словами Пінчука, згоду на виставку дав чоловік Елтона Джона, директор його Фонду Девід Ферніш, який недавно приїздив до Києва, — кажуть, йому сподобався PinchukArtCentre.
На прес-конференції Віктор Михайлович вільно оперував іменами світових зірок сучасного мистецтва, сказав, що твори купує безпосередньо в художників, оминаючи аукціони, що збирається купити страшенно дорогу фотографію найдорожчого і наймоднішого наразі німецького художника Андреаса Гарскі (найдорожчу його фотографію було продано за 611 тисяч доларів) «Кличко», що його особисті смаки в зв'язку з інтересом до сучасного мистецтва теж змінюються в цей бік, і що в перспективі його час буде ділитися між бізнесом і соціальними, меценатськими проектами у сфері освіти, охорони здоров'я і культури. При цьому він посилався на приклад Біла Гейтса, який у 2008 пообіцяв зав'язати з бізнесом і лише керувати діяльністю свого Фонду. У програмному спічі пана Пінчука щодо перспективи розвитку PinchukArtCentre прозвучали обіцянки показувати в Києві лише найвидатніших сучасних художників, top of the top, вершки, і таким чином «увійти до вищої ліги сучасного мистецтва за планетарними масштабами», і в цих планах немає місця для українських художників.
Отже, до нас їде Елтон Джон iз своїми колекційними фотографіями. Хоч його концерт на Майдані буде безкоштовним, гроші на боротьбу зі СНІДом збиратимуть через sms-повідомлення, а трансляцію концерту, найбiльш вiрогiдно, здійснюватиме «Новий канал», який належить Віктору Михайловичу. «Я сподіваюся, що до 16 червня Майдан розсмокчеться, а якщо ні — ми підготуємо запасний «аеродром», але поки не скажу який», — сказав Пінчук.
До речі, 20 травня у PinchukArtCentre закінчилася виставка відомого бразильського художника Віка Муніса. Фонд Віктора Пінчука придбав дві фотографії бразильця з числа тих, що експонувалися в Києві, — «Хіросіма» і «Чорнобиль»
* Цитата Віктора Пінчука