Позов до Ворошиловського районого суду Донецька про відшкодування збитків, заподіяних правоохоронцями, як свого часу писала «УМ», Сергій Салов подав ще 3 березня. В ролі відповідачів опинилися обласна прокуратура та управління державного казначейства, а свої збитки адвокат оцінив у 12 мільйонів гривень. Щоправда, тоді ж сам Сергій Салов поставив «цікаву» умову. Мовляв, він відмовиться від компенсації, якщо тодішній обласний прокурор, а нині заступник Генпрокурора України Віктор Пшонка та прокурор Донецька Олександр Ольмезов хоч один тиждень посидять у тій самій камері, де йому довелося провести 8 місяців. Працівники прокуратури не пристали на цю пропозицію, а суд задовольнив позов Салова тільки частково — прийняв рішення про виплату позивачу компенсації у розмірі 2 мільйони гривень.
Відомого донецького адвоката Сергія Салова, який під час президентських виборів був представником одного з кандидатів — Олександра Мороза, затримали наприкінці жовтня 1999 року. Все почалося із лжевипусків парламентської газети «Голос України», що їх виявив адвокат у своїй поштовій скриньці. «Ліва» агітпродукція повідомляла про смерть тодішнього кандидата №1 і Президента України Леоніда Кучми від алкоголізму. Про знахідку Сергій Салов тоді розповів кільком знайомим та сусідам і вже через кілька днів був заарештований за розповсюдження фальшивих випусків газети.
Наступні вісім місяців адвокат провів у СІЗО. А затим у червні 2000 року Куйбишевський районний суд Донецька, а згодом і обласний апеляційний визнали його винним за ст. 127 ч. 2. Карного кодексу України — «перешкоджання здійсненню виборчих прав громадян» і обрав покарання у вигляді позбавлення волі на п'ять років із відтермiнуванням виконання вироку.
Після звернення до Верховного Суду України донецький адвокат «дійшов» до Європейського Суду. Резонансна справа «Салов проти України» слухалася 22 березня 2005 року і наповал вразила присутніх деякими деталями. Приміром, тими фрагментами «фонотеки» майора Мельниченка, де тодішній Президент Леонід Кучма радив тодішньому керівнику Донеччини Віктору Януковичу особливо не церемонитися з одним із донецьких судей — підвісити незговірливого за геніталії.
У вересні ж 2005 року Європейський Суд визнав Сергія Салова невинним, виправдав за всіма пунктами пред'явленого йому звинувачення і зобов'язав державу виплатити йому відшкодування у розмірі 10 тисяч євро.