Бої в Лівані
Учора вранці з новою силою відновилися бої між ліванською армією та бойовиками з радикальної палестинської організації «Фатх іслам», які окопалися в таборі палестинських біженців Нахр аль-Баред поблизу міста Тріполі. 40 тисяч мешканців цього табору виявилися заручниками бойовиків. Глава «Фатх іслам» стверджує, що є відданим Осамі бен Ладену. Таким чином, впливи «Аль-Каїди» поширилися на цю частину Середземномор'я та на Ліван, який є однією з найліберальніших та релігійно терпимих мусульманських країн. За три дні конфлікту вже загинули більше 80 осіб, зокрема 32 військовослужбовці ліванської армії та 27 цивільних.
Киргизія йде «під захист Росії»
У Киргизії з ініціативи місцевої компартії створено рух за виведення з території країни американської військово-повітряної бази Манас, яка існує з 2001 року і здійснює підтримку операцій в Афганістані. Ініціатори ліквідації бази та виведення з країни приблизно тисячі американських військовослужбовців, мають намір проводити регулярні акції протесту біля посольства США в Бішкеку. Наприкінці травня питання ліквідації американської бази розглянуть у кількох комітетах парламенту Киргизії. Всі ці скоординовані дії мають просте пояснення. Спікер парламенту Марат Султанов під час візиту до Москви звернувся з проханням до російської сторони здійснювати захист кордонів Киргизії, як сухопутних, так і повітряних. Росіяни наразі погодилися прислати до Киргизії своїх радників, а ескадрильї російських літаків прибудуть тоді, коли американці звільнять аеродром Манас.
Більше військ НАТО до Афганістану
Президент США Джордж Буш під час зустрічі з Генсеком НАТО Яаном де Хоопом Схеффером закликав країни Альянсу збільшити чисельність своїх контингентів в Афганістані для більш результативного ведення війни опозиційним ісламським рухом Талібан. Збройні загони Талібану з початком весни значно підвищили активність і навіть перебрали під свій контроль окремі регіони та міста на півдні Афганістану.
Контингент НАТО в Афганістані на цей час нараховує 37 тисяч осіб, включно з 15-тисячним військовим контингентом США, і навіть з допомогою регулярної афганської армії та поліції не в змозі впоратися з Талібаном.
Ізраїль погрожує Палестині
У зв'язку з обстрілами ізраїльської території палестинцями заступник міністра оборони Ізраїлю Ефраїм Снех учора повідомив, що в список лідерів радикальної палестинської організації ХАМАС, які підлягають фізичному знищенню, внесено також прізвище прем'єр-міністра Палестинської Автономії Ізмаїла Ханії. Позавчора міністр громадської безпеки Ізраїлю Абрахам Діцтер попередив, що Ізраїль «при першій нагоді» ліквідує главу ХАМАСа Халіда Мешала, який переховується в столиці Сирії – Дамаску. Лідери ХАМАСу відповіли заявами про те, що вони «влаштують в Ізраїлі землетрус».
Венесуела протестує проти Чавеса
Мешканці Венесуели починають втрачати довіру до свого президента-марксиста Уго Чавеса, який хоче перетворити країну на «другу Кубу». У столиці Каракасі тривають багатотисячні демонстрації на захист свободи слова, оскільки Чавес розпочав закривати опозиційні радіо- і телеканали. З понеділка припинила мовлення найбільша в країні радіотелемережа RCTV, оскільки влада відібрала в неї ліцензію. Мережа діяла з 1953 року і транслювала головним чином мильні опери та ток-шоу, але покарана була за те, що подавала також репортажі про корупцію в верхніх ешелонах влади.