Ліван не встиг отямитися від 33-денної інтервенції Ізраїлю минулого літа, як знову опинився на межі війни. Цього разу громадянської, яка може перерости в міжнародний військовий конфлікт. Збурювачками внутрішнього конфлікту нині виступили не бойовики з організації «Хезбалла», а радикальні ісламісти з організації «Фатх іслам», які, ймовірно, прибули з Іраку після навчання в таборах «Аль-Каїди» і обрали собі за базу табір палестинських біженців поблизу міста Тріполі на півночі Лівану.
Щонайменше 40 осіб загинули у вихідні під час боїв поблизу Тріполі між ліванськими урядовими військами та палестинськими бойовиками, повідомляє Бі-Бі-Сі. Угруповання «Фатх іслам» втратило вбитими 15 бойовиків, а ліванська армія — 23 військовослужбовці. Загинули також двоє цивільних ліванців, а отримали поранення — більше сорока.
Бої в Тріполі є найбільш жорстоким спалахом внутрішнього насилля з часу закінчення громадянської війни в Лівані 1990 року.
Потім урядові війська взяли в облогу табір палестинських біженців Нахр аль-Баред, серед 30 тисяч мешканців якого ховаються терористи з організації «Фатх іслам», та обстрілюють територію табору з артилерії і танків. Інформагенції повідомляють, що в таборі зруйновано багато будівель та є людські жертви.
Конфлікт почався з того, що сили безпеки провели в Тріполі рейди в пошуках осіб, яких підозрюють у пограбуванні банку, та заарештували кількох палестинців. Після цього бойовики напали на армійський пост, розташований біля воріт палестинського табору. Після атаки палестинців на пост ліванська армія направила в район Нахр аль-Баред більше підкріплення, на яке знову напали ісламські радикали. Наприкінці недільного дня табір уже був повністю оточений силами ліванської армії.
Учора вранці бої поблизу Тріполі спалахнули з новою силою. За вранішніми повідомленнями, кількість вбитих зросла до 50, серед яких уже 10 цивільних осіб.
Згідно з досягнутими 38 років тому домовленостями, армія та поліція Лівану не мають права заходити на територію таборів палестинських біженців, яких у країні нараховується більше 350 тисяч. Представник «Фатх іслам» Абу Салім заявив у інтерв'ю телеканалу «Аль-Джазіра», що його угруповання діяло з метою самозахисту. «Проблеми розпочалися після неодноразових арештів наших братів у Тріполі», — додав він. Ліванська влада дійсно незадоволена, що члени угруповання поширюють свою ідеологію та впливи у Тріполі, де мешкають переважно суніти. Інші палестинські угруповання, які діють у Лівані, відмежувалися від «Фатх іслам», оскільки вважають цю організацію пов'язаною або з «Аль-Каїдою», або iз сирійською розвідкою. Лідер угруповання Шакер Абсі воював в Афганістані та Іраку і дуже схвально відгукується про Осаму бен Ладена, зазначає «Ассошіейтед пресс».
Через кілька годин після початку збройного конфлікту Сирія закрила два КПП на північному кордоні з Ліваном.