Як повідомив «Україні молодій» директор Канівського національного заповідника Мар'ян Піняк, на урочистості з нагоди перепоховання Кобзаря тільки одних гостей очікується більше трьох тисяч осіб. Чекають у Каневі і на Президента Віктора Ющенка. В пам'ять про Тараса Григоровича в Успенському соборі Канева сьогодні пройде молебень, після якого весь люд урочистою ходою рушить на Чернечу гору, аби вклонитися Кобзареві, покласти до його могили квіти і завітати до Тарасової світлиці.
Досі у музеї на Чернечій горі ведеться реконструкція — за словами пана Піняка, на цей рік держава виділила на ремонтні роботи 2,8 мільйона гривень. Як передбачає адміністрація заповідника, при таких темпах фінансування усі заплановані роботи до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка, яке Україна святкуватиме у 2014 році, навряд чи вдасться виконати. Адже на ремонт самого музею, надвірних споруд, зовнішніх комунікацій, електричної підстанції необхідно 38 мільйонів гривень. Окрім цього, настав час реконструювати нижній та верхній парки, саму могилу поета, і на ці роботи теж треба кошти.
Людмила Шевченко, директор Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка», зазначає, що завдяки державній програмі «Золота підкова Черкащини» торік у Моринцях вдалося облаштувати місце народження поета — звести там каплицю, кузню, адміністративний будинок, а у Шевченковому перекрили дах на хаті батьків поета, зробили ремонт павільйону на хаті дяка і облаштували територію. Цього року планується відреставрувати будинок пана Енгельгардта в Будищах. Правда, пані Людмилу дуже турбує той факт, що в заповіднику в Шевченковому доводиться потерпати через відсутність води: тут мали облаштувати свердловину, але поки нічого не зроблено, тож немає чим ні квіти полити, ні руки помити. До речі, тільки з початку року на батьківщині Тараса Шевченка побувало 10 тисяч туристів.
А ТИМ ЧАСОМ...
Пам'ятні заходи до річниці перепоховання Тараса Шевченка сьогодні відбудуться і в Києві. О 17.00 у церкві Різдва Христового на Поштовій площі відслужать поминальну панахиду, по завершенні якої урочиста колона понесе Тарасів вогонь до пам'ятника Кобзарю через Володимирський узвіз, Європейську площу, Хрещатик та бульвар Шевченка.