Музей подарунків КМДА — явище по-своєму унікальне. Досі, запевняють у столичній мерії, в Україні нічого подібного ніхто не робив. Понад 100 експонатів, з яких нині складається експозиція, — не межа. Музей буде розширюватися в силу надходження нових презентів. Найчастіше сюди потрапляють речі, даровані численними делегаціями міст-побратимів або закордонними колегами. Збірка теперішніх виставкових експонатів — результат чесної і прозорої роботи мерії за півтора року. Принаймні так запевняє Леонід Черновецький: «На прикладі новоствореного музею ми хочемо показати громадськості, що КМДА нічого не присвоює і не приховує. Кожен бажаючий громадянин зможе потрапити сюди і на власні очі в цьому пересвідчитися».
Наскільки вільно можна буде потрапити до столичної мерії, на другому поверсі якої розташований музей, наразі невідомо. Численні блок-пости правоохоронців на вході, пообіцяв Черновецький, не перешкоджатимуть проходу громадян у будні дні з 11-ї години ранку до 17-ї вечора. Якщо ці слова відповідатимуть дійсності, громадяни зможуть побачити тут чимало цікавого. Наприклад, Надзвичайний і Повноважний посол Грузії в Україні Грігол Катамадзе у 2006 році подарував чималий бутель витриманого коньяку. А мер Москви Юрій Лужков, дружина якого нібито претендує на ділянки столичної землі, презентував статуетку «Георгій Змієборець». Дружина Президента України Катерина Ющенко залишила в мерії мальовничу крашанку і книжечку «Традиції української кухні в народному календарі». А самому Леоніду Черновецькому, за його ж словами, найбільше припав до душі томик віршів і поем, подарований Борисом Олійником.
Загалом у музеї зібрані презенти, вартість кожного з яких перевищує тисячу гривень. Так розпорядився мер, а його заступник Анатолій Голубченко запевнив, що особисто не полінувався пройтися кабінетами і переконатися у виконанні розпорядження усіма. Те, що коштує менше тисячі, службовцям дозволили залишити. Але, кажуть, якби попереднє керівництво мерії принесло сюди все, що їм дарували, музею не було б ціни. «Я хочу закликати через засоби масової інформації колишніх працівників за пана Омельченка: прийшла пора повернути все, що ви позабирали, звільняючись звідси», — додав Анатолій Голубченко.
Проте навіть якщо колишні службовці не дослухаються цих закликів, музей уже налічує чимало цінних експонатів, а всі предмети працівники мерії оцінюють цифрою з шістьма нулями. Не найдешевша річ і срібна монета номіналом сто гривень і вагою один кілограм, яку Національний банк України подарував мерії спеціально до відкриття музею. Охоронятимуть усе це добро цілодобово, а від несанкціонованого проникнення вітрини з презентами додатково захищатиме сигналізація.